Liga Europy. Napoli pewnie wygrywa z Red Bullem Salzburg. Gol Arkadiusza Milika!

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy Napoli pokonało na własnym boisku Red Bull Salzburg 3:0 i jest blisko awansu do ćwierćfinału. Jedną z bramek zdobył Arkadiusz Milik.

W podstawowym składzie Napoli znalazło się dwóch Polaków. Wynik spotkania w 10. minucie otworzył Arkadiusz Milik. Polak wykorzystał świetne podanie od Driesa Mertensa, ograł bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. To pierwszy gol napastnika Napoli w tegorocznej edycji Ligi Europy.

Osiem minut później było już 2:0. Ładnym strzałem z powietrza popisał się Fabian Ruiz. Napoli w pierwszej połowie przeważało, ale po zdobyciu drugiego gola uspokoiło sytuację na boisku. Do przerwy włoski klub utrzymał dwubramkowe prowadzenie.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście. Dabbur (najlepszy strzelec Ligi Europy) w 47. minucie mógł strzelić bramkę kontaktową. Izraelski piłkarz minął w polu karny dwóch obrońców, ale jego strzał pewnie obronił Meret. 5 minut później Arkadiusz Milik mógł zanotować kapitalną asystę. Polak zagrał głową na wolne pole do Mertensa. Belg wyszedł sam na sam z bramkarzem Red Bulla, ale jego mocny strzał obronił Walke. W 58. minucie było 3:0. Pięknego gola samobójczego zdobył Jerome Junior Onguene, który pokonał własnego bramkarza strzałem szczupakiem.

W 66. minucie z boiska zszedł zupełnie niewidoczny Piotr Zieliński. Dwie minuty później Callejon był bliski strzelenia czwartego gola dla gospodarzy, ale jego uderzenie z linii bramkowej wybił obrońca Red Bulla. Na kwadrans przed końcem Milik mógł drugi raz wpisać się na listę strzelców. Po wyjściu sam na sam kopnął piłkę końcem buta, ale ta minęła słupek o kilkadziesiąt centymetrów. Napastnik reprezentacji Polski został zmieniony w 81. minucie przez Adama Ounasa. W doliczonym czasie gry kapitalną interwencją popisał się Alex Meret, który obronił mocny strzał po ziemi Gulbrandsena. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i Napoli pewnie pokonało Red Bull Salzburg 3:0.