Liga Europy. Niespodziewane porażki Arsenalu, Zenitu i Benfiki. Dobry mecz Damiana Kądziora

O 18:55 rozpoczęły się pierwsze mecze 1/8 Ligi Europy. W Zagrzebiu Dinamo pokonał Benfikę Lizbona 1:0 (1:0). Swoje spotkania przegrały także drużyny Arsenalu Londyn i Zenitu Sankt-Petersburg.

Po pierwszej połowie w Zagrzebiu gospodarze prowadzi 1:0. W 38. minucie rzut karny wykorzystał Bruno Petković. Dinamo przeważało, a gości zdawali się być przygaszeni kontuzją Harisa Seferovicia. Szwajcarski napastnik zszedł z urazem w 35. minucie. W drugiej połowie Dinamo dalej prowadziło grę i dowiozło minimalne zwycięstwo do końca. 83 minuty w barwach gospodarzy rozegrał Damian Kądzior. Reprezentant Polski był jednym z najlepszych zawodników Dinama. Obrońcy Benfiki mieli z nim sporo problemów.

Eintracht Frankfurt - Inter Mediolan 0:0 (0:0)

Spotkanie zaczęło od mocnego uderzenia - już w 22. minucie Inter otrzymał rzut karny. Marcelo Brozović nie wykorzystał jednak "jedenastki". W kolejnych minutach Inter przeważał, ale nie potrafił pokonać broniącego w zespole gospodarzy Kevina Trappa. Bezbramkowy remis daje obu drużynom równe szanse na awans do ćwierćfinału.

Rennes - Arsenal Londyn 3:1 (1:1)

Arsenal prowadził we Francji z Rennes 1:0 po bramce Iwobiego, zdobytej już w 4. minucie. Londyńczycy od 41. minuty musieli jednak grać w "10", po tym jak drugą żółtą kartkę zobaczył Sokratis. Gospodarze szybko wykorzystali grę w przewadze - w 42. minucie gola strzelił Bourigeaud. W drugiej połowie Rennes objęło prowadzenie, gdyż do własnej bramki piłkę wpakował w 65. minucie Nacho Monreal. W 89. minucie gospodarze dobili Arsenal - gola strzelił Ismaïla Sarr.

Sevilla - Slavia Praga 2:2 (2:2)

Ciekawy mecz w Sewilli. Gospodarze w pierwszej połowie dwa razy wychodzili na prowadzenie, ale Slavia zdobywała wyrównujące bramki. Dla Sevilli strzelali Wissam Ben Yedder (1') i Munir El Haddadi (28'). Dla gości zaś Miroslav Stoch (25') i Alex Král (39'). W drugiej połowie kibice nie zobaczyli już bramek.

Zenit Petersburg - Villarreal 1:3 (1:1)

Grający w rezerwowym składzie Villarreal niespodziewanie wygrał w Petersburgu 3:1. Dla gości strzelali Vicente Iborra (33'), Gerard Moreno (64') i Manu Morlanes (71'). Dla gospodarzy trafił tylko Sardar Azmun w 35. minucie. Dzięki temu zwycięstwu hiszpański zespół jest bliższy awansu do ćwierćfinału Ligi Europy.

Napoli - Salzburg 3:0 (2:0)

Napoli łatwo pokonała u siebie Salzburg 3:0, a pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik.

Valencia - Krasnodar 2:1 (2:0)

Dla gospodarzy dwa gole strzelił wracający do formy Rodrigo Moreno (12', 24'). Dla gości w drugiej połowie trafił Viktor Claesson. "Nietoperze" mają przed rewanżem odrobinę większe szanse na awans.

Chelsea Londyn - Dynamo Kijów 3:0 (1:0)

Chelsea pewnie pokonała Dynamo 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobywali Pedro Rodriguez (17'), Willian (65') i Callum Hudson-Odoi (90'). W barwach gości cały mecz zagrał Tomasz Kędziora.