Liga Europy. Napoli i Arsenal grają dalej

Napoli pokonało FC Zurych 2:0, a mogło wyżej, ale Arkadiusz Milik zmarnował kapitalną okazję. Do 1/8 finału Ligi Europy awansował także Arsenal, który udanie zrewanżował się BATE Borysów i wygrał 3:0.

Wszystko wskazuje, że Napoli zajmie drugie miejsce w Serie A. Na mistrzostwo ma już tylko teoretyczne szanse, bo traci do Juventusu aż 13 punktów. O swoje wicemistrzostwo też nie musi się raczej bać, bo Inter ma siedem punktów mniej, a jest pogrążony w chaosie. Dlatego głównym celem Napoli jest wygranie Ligi Europy

W czwartek drużyna Carlo Ancelottiego zrobiła krok w tę stronę, bo wyeliminowała FC Zurych. W pierwszym meczu Napoli wygrało 3:1, a w rewanżu 2:0. Pierwszą bramkę zdobył Verdi, ale słowa uznania należą się także Ounasowi, który popisał się śliczną asystą:

Algierczyk też się wpisał na listę strzelców, kiedy w 77. minucie mierzonym strzałem, na tzw. bliższy słupek, pokonał bramkarza.

Piotr Zieliński zagrał przyzwoicie, ale już w 66. minucie zmienił go Allan. Arkadiusz Milik pojawił się na murawie w 78. minucie zastępując Ounasa - bohatera spotkania. Chwilę później Polak był bliski gola. Piłka po jego pięknym strzale lewą nogą zza pola karnego pofrunęła jednak tuż nad poprzeczką. Lepszą okazję miał w ostatniej minucie spotkania, ale nie trafił w piłkę, choć miał przed sobą pustą bramkę. W zeszły weekend zmarnował podobne sytuacje.

Arsenal też gra dalej

Tydzień temu Kanonierzy niespodziewanie przegrali na wyjeździe 0:1 z BATE Borysów. Ale sensacji nie będzie. I wiadome to już było po pięciu minutach rewanżu, kiedy Volkov strzelił samobója. Później dla Arsenalu trafiali obrońcy: Mustafi i Sokaratis.