Liga Europy. Sevilla awansowała jako pierwsza

Sevilla pokonała Lazio Rzym 2:0 (1:0) i jako pierwsza drużyna awansowała do 1/8 Ligi Europy.

Hiszpańska drużyna wygrała tydzień temu w Rzymie 1:0 po bramce Wissama ben Yeddera. W rewanżu Sevilla znów okazała się lepsza od Lazio - tym razem zwyciężyła 2:0. Już po 20 minutach gospodarze wyszli na prowadzenie, a autorem trafienia ponownie był ben Yedder. Francuskiemu napastnikowi asystował Pablo Sarabia, który w 78. minucie sam pokonał bramkarza gości, Thomasa Strakosha. W dwumeczu przedstawiciel La Liga triumfował 3:0.

Sevilla w ostatnich latach aż trzykrotnie wygrywała Ligę Europy: w 2014, 2015 i 2016 roku. Ostatnim razem pokonała w finale Liverpool 3:1, mimo że do przerwy The Reds prowadzili 1:0. W czwartek odbędą się pozostałe mecze rewanżowe 1/16 Ligi Europy. Zagrają m.in. Napoli z FC Zurich, Arsenal Londyn z Bate Borysow i Chelsea Londyn z Malmoe.