Liga Europy. Pewne zwycięstwo Napoli. Piotr Zieliński z golem, Arkadiusz Milik z asystą

Piotr Zieliński zdobył bramkę, a Arkadiusz Milik zaliczył asystę. Napoli pewnie wygrało (3:1) z FC Zurich w pierwszym meczu 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europy.

Napoli od samego początku rzuciło się do ataku, co przyniosło efekt już w 12. minucie spotkania. Brecher niedokładnie przyjął piłkę, do której natychmiast dopadł Arkadiusz Milik. Polak podał ją do Insigne, a ten skierował ją do pustej bramki. Kilka minut później było już 2:0, gdy bardzo dobre dośrodkowanie po ziemi na bramkę zamienił Callejon. Goście mieli jeszcze kilka okazji przed przerwą, jednak wynik spotkania już się nie zmienił.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Gospodarze próbowali ataków, które nie były realnym zagrożeniem bramki strzeżonej przez Mereta. Napoli atakowało, a swoje okazje miał Piotr Zieliński. Podejmował jednak zbyt wolne decyzje i jego próby były blokowane. To zmieniło się w 77. minucie, gdy otrzymał dobre podanie z prawej strony, minął obrońcę i skutecznie uderzył na bramkę. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył po rzucie karnym Kololli, uderzając w "stylu Panenki", podcinką nad rzucającym się w bok Meretem. W ostatniej minucie meczu mogli zdobyć jeszcze gola kontaktowego, jednak piłka po strzale z dystansu odbiła się od poprzeczki.

Napoli tym samym potwierdziło, że nie zamierzają odpuszczać walki o końcowe zwycięstwo w Lidze Europy. - Liga Europy może sprawić, że to będzie niezapomniany sezon, jeśli wygramy te rozgrywki. Do tego długa droga, ale stać nas, żeby walczyć w nich do samego końca – mówił przed tym meczem Carlo Ancelotti. Ten mecz potwierdził aspiracje drużyny, w której grają Milik i Zieliński.