Liga Europy. Emocje w "derbach Red Bulla", Milan męczył się z Dudelange. Kiepski wieczór Polaków

RB Lipsk przegrało 2:3 z FC Salzburg w "derbach Red Bulla", czyli jednym z najciekawszych meczów 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. W innym spotkaniu pogromcy Legii Warszawa - Dudelange - przegrało z AC Milanem 0:1.

W jednym z najciekawszych czwartkowych spotkań RB Lipsk przegrało u siebie z FC Salzburg 2:3 w meczu, który nazywany był "derbami Red Bulla." Bramki dla gości zdobyli Munas Dabbur, Amadou Haidara i Fredrik Gulbrandsen. Gole dla gospodarzy strzelili zaś Konrad Laimer i Yussuf Poulsen

Bardzo duże problemy z pogromcą Legii Warszawa miał AC Milan. Włosi męczyli się z luksemburskim Dudelange, które ostatecznie pokonali na wyjeździe 1:0. Jedynego gola w meczu w 59. minucie strzelił Gonzalo Higuain.

Nie był to niestety wieczór Polaków. Marcin Bułka nie usiadł nawet na ławce rezerwowych w meczu Chelsea z PAOK-iem (1:0). Minuty w starciu z Malmo FF (2:0) nie zaliczył grający w Genku Jakub Piotrowski. Jego los podzielili Igor Lewczuk, którego Bordeaux przegrało ze Slavią Praga (0:1) oraz Jakub Świerczok, którego Łudogorec Razgrad przegrał z Bayerem Leverkusen (2:3). W tym samym spotkaniu 13 minut zaliczył Jacek Góralski.

W 76. minucie starcia Dinama Zagrzeb z Fenerbahce (4:1) na boisku pojawił się Damian Kądzior, 12 minut więcej zaliczył Patryk Małecki, który w barwach Spartaka Trnawy mierzył się z Anderlechtem (1:0). Jedynymi Polakami, którzy rozegrali całe spotkania byli Tomasz Kędziora, którego Dynamo Kijów zremisowało 2:2 z Astaną oraz Jakub Rzeźniczak, którego Karabach przegrał w Lizbonie ze Sportingiem 0:2.