Liga Europy. Zwyci瘰twa pogromc闚 Legii. Gol Kamila Wilczka

W czwartek rozegrane zosta造 pierwsze mecze ostatniej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Swoje mecze wygra造 m.in. Dudelange i Spartaka Trnawa, czyli zespo造, kt鏎e eliminowa造 Legi Warszawa z el. LE i LM. Z Polak闚 najlepiej zaprezentowa si Kamil Wilczek, kt鏎y zdoby gola w meczu z Genkiem.

Wielk niespodziank sprawi luksemburski Dudelange wygrywaj帷 ze zdecydowanie wy瞠j notowanym CFR Cluj 2:0. Gole dla gospodarzy, kt鏎zy przez ca造 mecz byli stron przewa瘸j帷, strzelili David Turpel i Danel Sinani. Pi趾arski kopciuszek z ksi瘰twa jest bliski historycznego awansu do fazy grupowej Ligi Europy. We wcze郾iejszej rundzie luksemburczycy wyeliminowali Legi Warszawa.

R闚nie dobrze zaprezentowa si zesp馧 Spartaka Trnawa, kt鏎y pod koniec lipca wyrzuci Legi z eliminacji Ligi Mistrz闚. S這wacy wygrali na wyje寮zie z Olimpij Ljubljana 2:0 graj帷 od 30. minuty w dziesi璚iu po czerwonej kartce Totha. Na list strzelc闚 wpisali si Marek Bakos (z rzutu karnego) i Branko Ili (gol samob鎩czy).

W czwartkowy wiecz鏎 wyst徙i這 trzech Polak闚. Jacek G鏎alski wszed na boisko w 66. minucie, a jego ㄆdogorec Razgrad wygra na wyje寮zie z Torpedo Kutaisi 1:0. Jakub 安ierczok nie znalaz si w kadrze meczowej.

Kamil Wilczek zdoby gola w 51. minucie spotkania z Genkiem (Jakub Piotrowski ca造 mecz przesiedzia na 豉wce rezerwowych belgijskiego klubu). Polak strzeli gola na 2:2, ale ostatecznie Belgowie wygrali u siebie z Broendby 5:2. Hat-trickiem popisa si Mbwana Samata. Wilczek rozegra ca貫 spotkanie.

Kolejne 90 minut zaliczy w barwach Bordeaux Igor Lewczuk. Francuski klub z ustawionym na prawej obronie Polakiem wywi霩 z Gentu bezbramkowy remis.

Jakub Rze幡iczak nie wsta z 豉wki rezerwowych w wyjazdowym meczu z Sheriffem Tyraspol. Jego Qarabag przegra 0:1. Arkadiusz Reca z Atalanty Bergamo nie znalaz si kadrze meczowej na spotkanie z FC Kopenhag, kt鏎e zako鎍zy這 si bezbramkowym remisem.