Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dudelange - Legia. Jose Kante: Należały nam się dwa karne

- Moim zdaniem, będąc na boisku, wyraźnie było widać, że zasługiwaliśmy na dwa rzuty karne - powiedział Jose Kante cytowany przez portal Legia.net

Legia Warszawa skompromitowała się w eliminacjach Ligi Europy i odpadła z luksemburskim Dudelange w III rundzie eliminacji. W pierwszym meczu przegrała 1:2 u siebie, by w rewanżu zremisować 2:2. Kibice i dziennikarze szydzą z mistrzów Polski, a niektórzy apelują do Dariusza Mioduskiego, by zrezygnował z funkcji prezesa.


- Początek meczu nie był dla nas łatwy, a po przerwie chcieliśmy się podnieść i strzelić dwa gole… Nie brakowało nam motywacji, a sędzia również podejmował specyficzne decyzje. Każdy widział, jak prowadził spotkanie. Moim zdaniem, będąc na boisku, wyraźnie było widać, że zasługiwaliśmy na dwa rzuty karne. Zostawiliśmy na boisku wiele, ale rozumiemy rozczarowanie kibiców. Piłkarze grają właśnie dla nich i mogę tylko wszystkich przeprosić za to, że europejskie puchary kończą się dla nas na takim etapie. Jedyne co możemy zrobić, to zrewanżować się w kolejnych spotkaniach - powiedział Jose Kante, autor dwóch bramek dla Legii. 

Pretensje do sędziego miał również szkoleniowiec mistrzów Polski.

- Mogliśmy i powinniśmy wygrać to spotkanie, ale pierwszej połowie nie robiliśmy tego, co mieliśmy robić. (...) Nie wygraliśmy, bo sędzia nam na to nie pozwolił. Uważam, że arbiter przepchnął Dudelange do kolejnej rundy - mówił Sa Pinto na konferencji prasowej.

Więcej o:
Komentarze (100)
"Należały nam się dwa karne", "Daliśmy ciała", czyli piłkarze Legii komentują porażkę
Zaloguj się
 • warszawiak67

  Oceniono 28 razy 20

  Stadion Legii Warszawa - 30 tys. miejsc siedzących. Miasto -gmina Dudelange - 20 tys mieszkańców. Część piłkarzy spotyka się trenować po 8 godzinach pracy w piekarni, biurze sklepie i nawet podobno kelner jakiś jest...
  Legia Warszawa - sami "zawodowcy"
  Bardzo dobitnie pokazuje to miejsce naszej piłki nożnej ....

 • extrafresh

  Oceniono 25 razy 19

  A Beata na to -

  Te karne im się po prostu należały!

 • mromac

  Oceniono 22 razy 18

  Według mnie Legii należało sie 5 karnych a ponadto 4 czerwone kartki dla Dundelage - w takich okolicznościach byłaby szansa na awans .....

 • krzywelustro

  Oceniono 16 razy 14

  Nie rozumiem, dlaczego tylko dwa. według mojej rachunkowości - 98. Jako prezent na 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej, w której my, Polacy (tzn. ty, ja, szczerbaty prezes, piłarze Legii, kibole i inne żule) uchroniły świat przed sowiecką nawałnicą.

  I co, nie należy nam się? Należy!

 • maras63

  Oceniono 20 razy 14

  Ach, te przyzwyczajenia z ligi. "panie sędzią, nam są potrzebne dwa karne" i odpowiedź "proszę bardzo. podać razem czy osobno?".

 • dr_nauk

  Oceniono 18 razy 14

  Dodajmy, ze Dudelange moralnie nie zasluzylo by strzelic Mistrzom Polski 4 gole w dwumeczu.

 • perun1984

  Oceniono 12 razy 10

  Przyzwyczaili się w Legii do karnych z du*y jakie dostają w Ekstraklasie i teraz są zdziwieni, że w europejskiej piłce nikt im nie chce gwizdać..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX