Liga Europy. Jagiellonia odpada z KAA Gent, ale wstydu nie przyniosła

Jagiellonia Białystok przegrała z KAA Gent 1:3 i odpadła z eliminacji Ligi Europy. Polska drużyna znów wyglądała całkiem dobrze, ale to Belgowie byli zdecydowanie konkretniejsi. Jagiellonia jako jedyny nasz klub nie przyniósł jednak wstydu w Europie.

Jagiellonia bardzo dobrze rozpoczęła rewanżowe spotkanie z KAA Gent. Piłkarze Ireneusza Mamrota od razu ruszyli do ataku i wydawało się, że szybko strzelą bramkę.
Nadzieje okazało się jednak płonne, bo już po 13. minutach z pierwszym atakiem wyszedł Gent i od razu zakończył się on strzeleniem bramki. Piłkę do bramki Kelemena wpakował Awoniyi, który wykończyć znakomitą akcję z dośrodkowaniem w pole karne i zgraniem piłki na piąty metr.

Między 15 a 30 minutą  Jagiellonia zupełnie straciła pomysł na grę i nie była w stanie opanować sytuacji na boisku. W ostatnim kwadransie Jaga jednak znów wróciła do dobrego futbolu i potrafiła nawet zamknąć Gent pod ich własnym polem karnym. Piłkarze Mamrota nie stworzyli sobie jednak żadnych dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.

W drugiej połowie działo się zdecydowanie więcej, bo Jagiellonia jeszcze bardziej ruszyła do ataku. Starania polskiego klubu opłaciły się w 58. minucie. Wtedy Pospisil doprowadził do wyrównania po fatalnym błędzie Verstraete, który nie zauważył pomocnika. Czech przejął piłkę na 25 metrze, zrobił kilka kroków i strzelił obok bramkarza.

Dwa zabójcze ciosy

Przez kolejne minuty wydawało się, że drużyna Mamrota jest w stanie sprawić niespodziankę i strzelić drugiego gola, ale wtedy dały o sobie znać dwie kapitalne zmiany trenera Gentu. Najpierw gola strzelił wprowadzony Yaremczuk, a chwilę potem wynik na 3:1 ustalił rezerwowy David.

O meczu Jagiellonii względem można powiedzieć że piłkarze Ireneusza Mamrota starali się, mieli swój pomysł na grę z lepszą belgijską drużyną, ale brakowało przede wszystkim dokładności i wykończenia. W dwumeczu KAA Gent był odrobinę lepszy i to on zagra w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy.

W sumie w dwumeczu Gent wygrał z Jagiellonia 4:1, ale trzeba stwierdzić, że obraz tych meczów był bardziej korzystny dla klubu z Podlasia.