Liga Europy. Arsenal gromi CSKA. 14 bramek w czterech spotkaniach

W najciekawszym meczu 1/4 finału Ligi Europy Arsenal pokonał na własnym boisku CSKA Moskwa (4:1). Po dwie bramki dla Kanonierów zdobyli Alexandre Lacazette i Aaron Ramsey. Gol Walijczyka był ozdobą starcia w Londynie. W pozostałych trzech spotkaniach zwycięstwa odniosły drużyny Atletico Madryt, Lazio i RB Lipsk.

Arsenal strzelanie rozpoczął już w 9. minucie. Mesut Oezil zagrał na skrzydło do Hectora Bellerina, ten dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej ustawiony był Aaron Ramsey, który pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Akinfeeva.

Po kilku minutach było już 1:1. Aleksandr Golovin perfekcyjnie wykonał rzut wolny z około 19 metrów. Zawodnik CSKA przymierzył idealnie, i nie dał szans Petrowi Cechowi.

Później strzelali już jednak tylko gospodarze. W 23. minucie  Alexandre Lacazette pewnie wykorzystał rzut karny. Igor Akinfeev zupełnie nie wyczuł intencji francuskiego napastnika.

Jeszcze w pierwszej połowie Arsenal dołożył dwa gole – Ramseya i Lacazette`a. Bramka pierwszego z nich była ozdobą spotkania. Oezil dośrodkował w pole karne, Ramsey doszedł do piłki i ekwilibrystycznym strzałem zewnętrzną częścią stopy przelobował Akinveeva.

W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie.

Pozostałe spotkania:

Atletico Madryt 2:0 Sporting

Lazio 4:2 Red Bull Salzburg

RB Lipsk 1:0 Olympique Marsylia

Carlitos, najlepszy strzelec ekstraklasy, w "Wilkowicz Sam na Sam": Czy to jakaś ujma, że ktoś przyszedł z hiszpańskiej trzeciej ligi i strzela gole w Polsce? Najlepsi piłkarze świata też zaczynali nisko