Liga Europy. Cztery gole Arsenalu! Milan też zwycięski [PODSUMOWANIE KOLEJKI]

LUCA BRUNO/AP

W drugiej kolejce rozgrywek fazy grupowej Ligi Europy Arsenal wygrał 4:2 wyjazdowe spotkanie z BATE Borysów. Trzy punkty zdobył także Milan, który pokonał Rijekę 3:2. Grali także Polacy, Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) i Paweł Olkowski (FC Koeln).

Grupa H

Wydawało się, że mecz Arseanlu z białoruskim klubem, będzie tylko formalnością dla drużyny Arsene`a Wengera. Kanonierzy prowadzili już 3:0 po 25 minutach, a gole strzelali Teo Walcott (dwie) i Rob Holding. Później jednak Anglikom szło już znacznie trudniej. W 28. minucie gola strzelił Mirko Ivanic i więcej bramek już nie padło w pierwszej połowie.
Na początku drugiej odsłony gola strzelił Olivier Giroud, który pewnie wykorzystał rzut karny. Ale gospodarze się nie poddawali. W 67. minucie bramkarza Arsenalu pokonał Mikhail Gordejchuk. Drużyna Wengera po dwóch meczach ma 6 punktów i jest liderem grupy H. BATE ma zaledwie punkt i jest trzecie. Druga jest Cvena Zvezda, który wygrała 1:0 na wyjeździe z FC Koeln. W niemieckiej drużynie 76 minut rozegrał Paweł Olkowski i został ukarany żółtą kartką.

Grupa L

W jednym z najciekawszych meczów 2. kolejki fazy grupowej było spotkanie w grupie L, gdzie Zenit zmierzy się z Realem Sociedad. Rosyjska drużyna objęłą prowadzenie już w 5. minucie, kiedy Emiliano Rigoni popisał się ładnym strzałę zza pola karnego. Piętnaście minut później było już 2:0, gola strzelił Aleksandr Kokorin, ale głównym bohaterem, a raczej antybohaterem tej akcji był bramkarz Realu.

Pod koniec pierwszej połowy bramkę kontaktową zdobył Llorente. W 60. minucie na 3:1 gola strzelił Kokorkin, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Później wynik już się nie zmienił.

AC Milan znów zwycięski

AC Milan, który wydał latem na transfery około 200 mln euro, wygrał z chorwacką Rijeką 3:2, choć do 84. minuty prowadził 2:0! Włosi objęli prowadzenie za sprawą Andre Silvy, dla którego był to już czwarty gol w Lidze Europy. Później bramkę zdobył Mateo Musacchio.

Rijeka strzeliła gola kontaktowego w 84. minucie, a autorem trafienia był Boadu Maxwell Acosty. W 90. minucie Alessio Romagnoli sfaulował w polu karnym rywala. A jedenastkę na bramkę zamienił Josip Elez. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale w 94. minucie Fabio Borini zagrał kapitalną piłkę do Patricka Cutrone, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza.

Milan ma swoim koncie sześć punktów i jest liderem grupy D, a Chorwaci z zerowym dorobkiem punktowym zajmują ostatnią pozycję w tabeli. Drugie miejsce zajmuje AEK Ateny, które zremisowało 2:2 z Austrią Wiedeń.

Zwycięstwo Dynama Kijów

Ukraiński zespół z Tomaszem Kędziorą w składzie pokonał na wyjeździe Partizan Belgrad 3:2, a 90 minut rozegrał były obrońca Lecha Poznań. Dynamo ma już sześć punktów i jest liderem grupy B, Partizan jest trzeci i ma stratę pięciu punktów.