3
FK Pelister
Kartka: Markoski (16.) Skład: Jovanovski - Tosevski, Todorovski, Kovachev, Ljamcevski - Markoski, Iliev - Silva, Peev, Petrov - Ilijoski
Lech Poznań
Bramki: Trałka (39.), Jevtić (66.), Jóźwiak (77.) Kartka: Burić - żółta Skład: Burić - Gumny, Nielsen, Trałka, Kostewycz - Gajos, Tetteh - Barkroth, Majewski (64. Jevtić), Situm (46. Makuszewski) - Bille (69. Jóźwiak)
Lech Poznań dokonał formalności i wywalczył w czwartek awans do 2. rundy eliminacji Ligi Europy. Kolejorz pokonał na wyjeździe macedoński FK Pelister 3:0. Tydzień temu w Poznaniu lechici strzelili rywalom cztery gole, także żadnego nie tracąc.

Podopieczni Nenada Bjelicy z roli faworyta wywiązali się wzorcowo. W czwartek, podobnie jak w pierwszym spotkaniu, nie zostawili przeciwnikom żadnych złudzeń, bez większych problemów eliminując ich z rywalizacji o fazę grupową Ligi Europy.

Wynik meczu w 39. minucie otworzył Łukasz Trałka, a po przerwie kolejne gole dołożyli zmiennicy - Darko Jevtić i Kamil Jóźwiak.

W 2. rundzie Kolejorz zmierzy się z norwerskim FK Haugesund, który wyeliminował Coleraine FC. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 13 lipca w Haugesund, natomiast rewanż odbędzie się tydzień później w Poznaniu.