Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska spadnie w rankingu UEFA! Tragedia dla klubów. Gorzej się już nie da?

Ferencvaros w ostatnich sekundach meczu LE wyrwał remis Łudogorcowi Razgrad (1:1) i miało to bardzo złe konsekwencje dla PKO Ekstraklasy. Nasza liga już wkrótce spadnie na 32. miejsce w rankingu UEFA!

W fazie grupowej europejskich pucharów nie oglądamy przedstawiciela polskiej piłki od czterech sezonów i z każdym kolejnym rokiem wyglądamy po prostu coraz gorzej w Europie. Po fazie grupowej Ligi Europy spadniemy z 29. na 32. miejsce w rankingu UEFA. A wszystko przez bramkę Ferencvarosu strzeloną Łudogorcowi Razgrad w 95. minucie meczu. Klub z Budapesztu walczył o drugie miejsce w grupie H, a do awansu potrzebował remisu. I w ostatniej akcji dopiął swego.

Niestety, oznacza to, że polskie kluby będą miały coraz trudniej w Europie. Tuż za naszymi plecami znajdują się już takie potęgi piłkarskie jak: Liechtenstein, Litwa i Luksemburg. A w sezonie 2019/2020 wyprzedziły nas: Słowacja, Słowenia i Rumunia.

Co ciekawe, luksemburskie Dudelange zdobyło tyle samo punktów co wszystkie polskie zespoły razem wzięte.

To sprawia, że Polska będzie miała wielkie problemy również w nowym formacie -  Europa Conference League. Wiele wskazuje na to, że Polska nie będzie miała tam żadnego pewnego miejsca, a rywalizację będzie rozpoczynać od pierwszej rundy. Zauważył to ostatnio również Zbigniew Boniek. 

- W 2021 roku startuje UEFA Europa Conference Leaque. Brak awansu to może być prawdziwa tragedia klubów. Przeciwnikami w walce o awans będą zespoły z którymi odpadamy dzisiaj. Trzeba mądrych i szybkich decyzji - napisał na Twitterze prezes PZPN.

Biorąc pod uwagę pieniądze, jakie płaci się w Polsce za prawa do transmisji, to miejsce w rankingu UEFA wydaje się być po prostu absurdalne.

Więcej o:
Komentarze (76)
Polska spadnie w rankingu UEFA! Tragedia dla naszych klubów. Gorzej się już nie da?
Zaloguj się
 • kolojabolo91

  Oceniono 7 razy 7

  Pan Boniek kompletnie mnie rozczarował podczas swoich rządów .Oczywiście wizerunkowo o niebo lepiej , niż Lato.Pan Prezes bryluje podczas wywiadów, w studiach "eksperckich " w tv,podczas meczów Reprezentacji ,wszędzie go pełno w honorowych lożach VIP,chętnie poucza i udziela rad innym, a gdy mowa o jego (i PZPN) odpowiedzialności szybko się od niej uchyla twierdząc , że "nie będzie się wtrącał w prywatne biznesy klubowe , PZPN nie odpowiada za szkolenie w Polsce, nie odpowiadają za Ekstraklasę , tylko powołana do tego spółka etc. itd. ".No idealnie, umyte ręce , jak u Piłata - najlepiej ustawić się w wygodnej pozycji w loży VIP w roli recenzenta i mieć do wszystkich pretensje , tylko nie do siebie.W sferze publicznej istnieje coś takiego jak "odpowiedzialność polityczna"..Ja dziękuje za taki związek piłkarski , gdzie dobrze mają się tylko tak naprawdę działacze ,gdzie do wyciągania łapy od sponsorów , Państwa są pierwsi ,czy podróży po całym świecie (lub innych apanaży ), ale za rozwój polskiej kopanej już absolutnie nie.Mam dość słodkiego pierdzenie Pana Prezesa - time to say goodbye !

 • zebrzec

  Oceniono 6 razy 6

  Jaka tragedia dla klubów? A interesują sie w ogóle i działają tak by grać w pucharach? To są panstwa same w sobie te klubiki...

 • boromir195419

  Oceniono 5 razy 5

  Bzdury .Żadna tragedia . Po prostu jesteśmy denni i .... będziemy . Łatwo zauważyć że jak tylko jakiś piłkarz wybije się ponad przeciętność natychmiast się go sprzedaje . Na jego miejsce kupuje się talenty z niższych lig oraz ''gwiazdy '' grzejące ławki w nieprzeciętych klubach . I tak w ''kółko Maćku '' . W tej sytuacji awans do fazy grupowej rozgrywek europejskich jest mało realny .

 • zagraniczny-online

  Oceniono 8 razy 4

  Zbyszek spuscil nasza pilke na poziom kompletnego dna ...
  Czy powinien podac sie jak najszybciej do dymisji ?
  Czy moze honorowe harakiri ?
  Prosze o opinie

 • jml13060

  Oceniono 5 razy 3

  .
  No i co z tego? To sprawa polskich klubów i środowiska piłkarskiego. Tylko ich. Dla obywateli nie ma ów spadek najmniejszego znaczenia. Teoretycznie, bo ... duża część polskich klubów jest niestety nadal finansowana z publicznych pieniędzy - z budżetów miast, z budżetów spółek skarbu państwa. Profesjonalne kluby piłkarskie powinny być prywatne w 100%!!!!!!!!!!!!!!!
  .
  We współczesnej piłce nożnej grają NIE piłkarze, a PIENIĄDZE WŁAŚCICIELI. Szejk naftowy, Chińczyk, bankier lub grupa kapitałowa, potentat przemysłowy, spadkobierca fortuny, ... kupuje sobie klub np. w Kazachstanie, w Londynie, Wiedniu, Luksemburgu, ... , kupuje zawodników, trenera, ... i cieszy się swoimi mapetami występującymi w tym prywatnym cyrku objazdowym. Przy okazji zmniejsza koszty nabycia i utrzymania klubu sprzedając prawa do transmisji tv, reklam, bilety na stadiony, dostaje z UEFA premie za awanse do kolejnych faz rozgrywek LM/LE, wymienia się zawodnikami z innymi właścicielami klubów i ... się bawi. Jak jest mądry i ma dobre kontakty, to nawet zarabia. BO PIŁKA NOŻNA TO JEST BIZNES.
  .
  W Polsce są za małe pieniądze, a prasa dostaje orgazmu na wiadomość, że ktoś z zagranicy chce kupić polskiego kopacza za sumę rzędu ćwierć miliona euro, albo polski klub stara się drogo pozyskać ex-zawodnika, którego nikt już nie chce, któremu nic już się nie chce, bo starość lub kontuzja.

 • dupajasi0

  Oceniono 3 razy 3

  "Trzeba mądrych i szybkich decyzji"
  Żaden kłopot. Cza wszystkie boiska ekstraklasy i pomniejszych lig zaorać a lipnych piłkopaczy wysłać do normalnej roboty. I zostawić tylko mniejsze boiska, szczylom do zabawy. ;-)

 • miszka_szyfman

  Oceniono 5 razy 3

  Grunt że Boniek zadowolony.

 • zen0biusz

  Oceniono 5 razy 3

  "Trzeba mądrych i szybkich decyzji"
  Czyli czekamy na nowego prezesa PZPN.

 • patriotaa

  Oceniono 7 razy 3

  I po co to biadolenie? Trzeba wziąć się do roboty szkolić młodzież i zdlnych piłkarzy nie sprzedawać za grosze. I skończyć na sprowadzanie szrotu z zachodu czyli dziadków emerytów których nawet na zachodzie nie chcą zatrudniać nawet w trzecich i czwartych ligach. A u nas zatrudniają i cieszą się jak dzieci ż zatrudnili Brazylijczyka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX