Hat-trick Arkadiusza Milika w Lidze Mistrzów! Przeszedł do historii

W meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Napoli pokonało na własnym boisku Genk (4:0). Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik. Czwartego gola dołożył Dries Mertens. Neapolitańczycy zmagania grupowe zakończyli na 2. miejscu, dzięki czemu awansowali do fazy pucharowej rozgrywek.

Była 3. minuta spotkania Napoli z Genk. Obrońcy gości wymieniali podania przed własnym polem karnym, ostatecznie zagrywając piłkę do bramkarza. Tego zaatakował jeden z piłkarzy gospodarzy. I zrobił to na tyle skutecznie, że golkiper z Belgii zaczął nieudolnie dryblować. Tak nieudolnie, że piłkę przejął Arkadiusz Milik, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Na tym reprezentant Polski się jednak nie zatrzymał. Już w 26. minucie strzelił bowiem kolejnego gola. 25-latek świetnie zachował się w polu karnym rywali, wykorzystując dośrodkowanie Giovanniego Di Lorenzo i strzałem prawą nogą pokonując Gena Maartena Vandevoordta, najmłodszego bramkarza w historii Ligi Mistrzów

Arkadiusz Milik w "Wilkowicz Sam na Sam": Lewa noga? Umiejętność znalezienia się w polu karnym? Nie, moja siła to silna głowa

Arkadiusz Milik zapisał się w historii Ligi Mistrzów

Nie tylko bramkarz Genku, któremu Arkadiusz Milik strzelał gole, zapisał się w historii LM. Zrobił to także reprezentant Polski, który w 38. minucie skompletował hat-tricka, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul obrońcy gości. Polak stał się tym samym pierwszym piłkarzem Napoli w historii, który strzelił trzy gole w jednym meczu Champions League. Dodatkowo polski napastnik jest dopiero trzecim zawodnikiem, który zdobył hat-tricka w pierwszej połowie spotkania dla klubu z Włoch. Wcześniej ta sztuka udała się jedynie Simone Inzaghiemu (mecz Lazio - Marsylia w 2000 roku) i Marco Simone (mecz Milan - Rosenborg w 1996 roku).

Wtorkowa wygrana dała Napoli drugie miejsce w grupie E i awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Grupę neapolitańskiego zespołu wygrał Liverpool, który w ostatniej kolejce okazał się lepszy od Red Bulla Salzburg (2:0).