Oficjalnie: Robert Lewandowski nagrodzony przez UEFA i kibiców na całym świecie!

W meczu z Crveną zvezdą Robert Lewandowski zdobył 4 bramki w nieco ponad 14 minut. Za swój fenomenalny występ napastnik Bayernu Monachium został nominowany przez UEFA do nagrody dla najlepszego zawodnika 5. kolejki. Głosowanie w plebiscycie już się zakończyło, a Polak - po raz kolejny w tym sezonie - nie pozostawił rywalom złudzeń.

Robert Lewandowski był bohaterem wygranego przez Bayern meczu z Crveną zvezdą Belgrad 6:0. Polak strzelił cztery gole i zrobił to w 14 minut i 31 sekund. Czyli najszybciej w historii rozgrywek. Ale to niejedyny rekord, bo Lewandowski stał się też m.in. najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu w Lidze Mistrzów - po wtorkowym meczu ma 45 goli i wyprzedza Thomasa Muellera, który ma ich 42. Wyczynem Polaka zachwycają się nie tylko media w Niemczech i w Polsce, ale też na całym świecie.

Lewandowski o Złotej Piłce: Nie zawsze jest miarodajna. Podchodzę do tego z dystansem

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem 5. kolejki Ligi Mistrzów. Polak zostawił w tyle Leo Messiego i Romelu Lukaku

Nic dziwnego, że kapitan reprezentacji Polski znalazł się w gronie 4 zawodników nominowanych przez UEFA do nagrody dla najlepszego piłkarza 5. kolejki LM. Głosy na swoich faworytów oddawali internauci, a rywalizacja była zażarta, bowiem o tytuł bili się jeszcze: Leo Messi (FC Barcelona), Romelu Lukaku (Inter Mediolan) i Keylor Navas (Paris Saint-Germain).

Lewandowski - nie po raz pierwszy w tym sezonie - nie pozostawił rywalom większych złudzeń. 31-latek został wybrany przez kibiców najlepszym zawodnikiem kolejki po raz pierwszy w obecnej edycji europejskiego pucharu.

W poprzednich czterech kolejkach na największe uznanie kibiców zapracowali: Erling Haaland (RB Salzburg), Serge Gnabry (Bayern Monachium), Raheem Sterling (Manchester City) i Rodrygo (Real Madryt).