Robert Lewandowski nominowany przez UEFA. O tytuł zawalczy z Messim

W meczu z Crveną zvezdą Robert Lewandowski zdobył 4 gole w ciągu nieco ponad 14 minut, ustanawiając tym samym nowy rekord Ligi Mistrzów. Nic dziwnego, że napastnik Bayernu Monachium znalazł się wśród nominowanych do tytułu najlepszego piłkarza 5. kolejki europejskiego pucharu. O zwycięstwo w plebiscycie Lewandowski zawalczy m.in. z Leo Messim i Romelu Lukaku.

Robert Lewandowski był bohaterem wygranego przez Bayern meczu z Crveną zvezdą Belgrad 6:0. Polak strzelił cztery gole i zrobił to w 14 minut i 31 sekund. Czyli najszybciej w historii rozgrywek. Ale to niejedyny rekord, bo Lewandowski stał się też m.in. najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu w Lidze Mistrzów - po wtorkowym meczu ma 45 goli i wyprzedza Thomasa Muellera, który ma ich 42. Wyczynem Polaka zachwycają się nie tylko media w Niemczech i w Polsce, ale też na całym świecie.

Lewandowski o Złotej Piłce: Nie zawsze jest miarodajna. Podchodzę do tego z dystansem:

Robert Lewandowski może zdobyć tytuł "piłkarza kolejki" w Lidze Mistrzów. O zwycięstwo zawalczy z Messim i Lukaku

Nie może zatem dziwić fakt, że kapitan reprezentacji Polski znalazł się w gronie 4 zawodników nominowanych do nagrody dla najlepszego piłkarza 5. kolejki LM. Rywalizacja będzie zacięta, bowiem internauci mogą oddawać głosy również na: Leo Messiego (FC Barcelona), Romelu Lukaku (Inter Mediolan) i Keylora Navasa (Paris Saint-Germain).

Na swojego faworyta można głosować na oficjalnej stronie UEFA. W obecnej edycji Ligi Mistrzów tytuł zawodnika kolejki wędrował już do: Erlinga Haalanda (RB Salzburg), Serge'a Gnabry'ego (Bayern Monachium), Raheema Sterlinga (Manchester City) i Rodrygo (Real Madryt).