Nie tylko Robert Lewandowski bije rekordy w Lidze Mistrzów! Niesamowity wyczyn Leo Messiego

W 5. kolejce Ligi Mistrzów FC Barcelona pokonała Borussię Dortmund 3:1. Jedną z bramek dla "Dumy Katalonii" zdobył w tym meczu Leo Messi, bijąc tym samym rekord Ligi Mistrzów. Borussia była bowiem 34. drużyną, w meczu z którą Argentyńczyk wpisał się na listę strzelców.

W środę FC Barcelona pewnie pokonała Borussię Dortmund (3:1), zapewniając sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W 29. minucie wynik spotkania otworzył Luis Suarez. 4 minuty później do siatki trafił Leo Messi, a na 3:0 podwyższył Antoine Griezmann (67. minuta). Jedyne trafienie dla gości zanotował w 77. minucie Jadon Sancho.

Lewandowski o Złotej Piłce: Nie zawsze jest miarodajna. Podchodzę do tego z dystansem

Leo Messi z rekordem Ligi Mistrzów! W europejskim pucharze Argentyńczyk "ukłuł" już 34 zespoły

W swoim siedemsetnym meczu w barwach Barcelony Messi ustanowił nowy rekord Ligi Mistrzów. Borussia Dortmund była bowiem 34. klubem, przeciwko któremu Argentyńczykowi udało się zdobyć gola w LM. Cristiano Ronaldo i Raul mają na koncie 33. takie zespoły

Messi - ze 114 golami - jest drugim najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów. Na czele zestawienia znajdziemy Cristiano Ronaldo (127 goli). W obecnym sezonie 32-latek zanotował 2 trafienia w fazie grupowej europejskiego pucharu.