Cudowne zachowanie kibiców Crvenej zvezdy! Tak pożegnali Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdobył aż cztery bramki w wygranym przez Bayern Monachium 6:0 spotkaniu przeciwko Crvenie zvezda. W 77. minucie, gdy opuszczał boisko, kibice gospodarzy żegnali go owacją na stojąco.

Robert Lewandowski potrzebował wiele czasu, by się przełamać, jednak gdy się przełamał, był nie do zatrzymania. Najpierw w 53. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, a siedem minut później wykorzystał błąd obrońców i z najbliższej odległości pokonał Borjana. W 64. minucie skompletował hat-tricka, a trzy minuty później po raz czwarty pokonał bramkarza rywali. Chwilę później został zmieniony przez Thomasa Muellera, choć mógł jeszcze po raz piąty pokonać Borjana. Trafił jednak wprost w bramkarza Crveny.

Robert Lewandowski pobił tym samym kolejne rekordy. Kapitan reprezentacji Polski popisał się najszybciej strzelonymi czterema bramkami w jednym meczu - zrobił to w 14 minut i 31 sekund. Polak stał się także najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów - po wtorkowym meczu ma ich już 45, wyprzedzając Thomasa Muellera z 42 trafieniami. Lewandowski także jako drugi piłkarz w historii Ligi Mistrzów, zdobył dwukrotnie cztery gole w jednym spotkaniu. Pierwszym był Leo Messi.

W 77. minucie został zmieniony przez Thomasa Muellera. Choć w tym momencie tablica wyników wskazywała rezultat 0:5, kibice gospodarzy żegnali Roberta Lewandowskiego owacją na stojąco.

Oficjalny profil Crveny zvezda, prowadzony w języku angielskim, wykorzystał okazję do zażartowania z sytuacji, w jakiej znalazła się ich drużyna w drugiej połowie. - Robert Lewandowski został zmieniony. Dotychczas to najlepsza rzecz, jaka się wydarzyła w drugiej połowie - napisano.