Krychowiak centymetry od gola! Potem przyszła katastrofa. Lokomotiw niemal żegna się z pucharami

Lokomotiw Moskwa z Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem w składzie przegrało 0:2 z Bayerem Leverkusenem. Lokomotiw pożegnał się z marzeniami o grze w fazie pucharowej LM. Rosyjski zespół niemal stracił też szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

Przed startem 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Lokomotiw znajdował się na 3. miejscu w tabeli, mając tyle samo punktów co Bayer Leverkusen. Tym samym wagą spotkania było miejsce dające awans do fazy pucharowej Ligi Europy, gdyż miejsce w 1/8 finału Ligi Mistrzów zapewnił już sobie Juventus, a na 2. pozycji znajduje się Atletico Madryt, mające cztery punkty przewagi nad zespołami z Rosji i Niemiec.

Doskonale spotkanie rozpoczęli piłkarze Lokomotiwu. W 3. minucie w kapitalnej sytuacji znalazł Grzegorz Krychowiak, oddał bardzo silny strzał na bramkę Hradecky'ego. Bramkarz wypuścił piłkę z rąk, ale zdołał ją złapać ponownie na linii bramkowej. Siedem minut później Bayer mógł wyjść na prowadzenie, ale Mirańczuk był na pozycji spalonej. Minutę później jednak fatalny błąd Zhamaletdinova sprawił, że goście objęli prowadzenie po bramce samobójczej Rosjanina.

W drugiej połowie przewaga Bayeru się utrzymywała. W 54. minucie Aranguiz doskonałym podaniem obsłużył Bendera, który strzałem z woleja podwyższył prowadzenie. Choć Lokomotiw próbował, nie zdołał już odrobić strat, przez co mecz zakończył się wynikiem 0:2 na korzyść Bayeru Leverkusen.

Po tym spotkaniu Bayer Leverkusen awansował na 3. miejsce, odbierając niemal szansę piłkarzom Lokomotiwu na awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Zespół Krychowiaka i Rybusa musi w ostatniej kolejce pokonać Atletico Madryt i liczyć, że niemieccy piłkarze przegrają z Juventusem.