Blisko niespodzianki w Pradze! Barcelona wygrała po trudnym meczu

W meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów FC Barcelona pokonała Slavię Praga (2:1). Mistrzowie Hiszpanii zapewnili sobie komplet punktów, ale gospodarze mieli kilka okazji, które mogły im dać remis. W innych środowych starciach także nie brakowało emocji.

Pierwsze minuty środowego spotkania wyjazdowego Barcelony mogły sprawić wrażenie, że dla mistrzów Hiszpanii będzie to kolejny łatwy mecz. W 3. minucie Arthur popisał się dobrą indywidualną akcją, po której zagrał do Leo Messiego, a ten bez problemu pokonał bramkarza gospodarzy.

Na tym łatwa i przyjemna gra dla Barcelony się jednak skończyła, bo gospodarze po utracie bramki zaczęli grać zaskakująco odważnie i wysoko, z czym drużyna Ernesto Valverde nie mogła sobie poradzić. Przyjezdnych ratował jednak Marc-Andre ter Stegen, który obronił m.in. groźny strzał Petera Olayinki, a w trzech doskonałych sytuacjach zatrzymał Lukasa Masopusta. Z minuty na minutę Slavia przeważała jednak coraz mocniej, co w 50. minucie przyniosło efekty. Gospodarze przeprowadzili wówczas kolejną świetną akcję, po której na listę strzelców wpisał się Jan Boril. Obrońca Slavii podłączył się do akcji ofensywnej i mocnym strzałem z prostego podbicia pokonał bramkarza Katalończyków.

Z odrobienia strat Slavia długo się jednak nie cieszyła, bo sześć minut po jej bramce, Barcelona strzeliła drugiego gola. Luis Suarez dobrze odnalazł się wówczas w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Urugwajczyk oddał strzał z bliskiej odległości, po którym piłka odbiła się od Olayinki i wpadła do bramki. Do końca spotkania gospodarze mieli co prawda jeszcze kilka sytuacji, ale żadnej nie potrafili wykorzystać, przez co to Barcelona cieszyła się ze zwycięstwa.

Pewne zwycięstwo Liverpoolu. Inter wygrał z Borussią Dortmund

W innych spotkaniach emocji także nie brakowało. W jednym z najciekawszych spotkań 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Inter Mediolan pokonał na własnym boisku Borussię Dortmund 2:0. Pierwszą bramkę dla mediolańczyków zdobył Lautaro Martinez, który wykorzystał kapitalne podanie Stefana de Vrija. Zwycięstwo zespołu Antonio Conte przypieczętował natomiast Antonio Candreva.

Swój mecz wygrał także Liverpool, któremu pewne zwycięstwo z Genkiem (4:1) dały dwie bramki Alexa Oxlade'a-Chamberlaina oraz trafienia Sadio Mane i Mohameda Salaha, na które odpowiedział jedynie Stephen Odey. Trzy punkty zapewniło też sobie Napoli, które pokonało 3:2 Salzburg.