Paulo Dybala bohaterem Juventusu! Argentyńczyk uratował mistrzów Włoch w meczu z Lokomotiwem [WYNIKI LM]

Juventus Turyn pokonał 2:1 Lokomotiw Moskwa 2:1 w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów. Bohaterem meczu był Argentyńczyk, Paulo Dybala.

Była 77. minuta meczu w Turynie, gdy piłkarze Lokomotiwu Moskwa zostawili zbyt wiele miejsce Paulo Dybali. Argentyńczyk zdecydował się na strzał lewą nogą i zrobił to tak znakomicie, że nie dał najmniejszych szans bramkarzowi, doprowadzając do wyrównania.

Stanisław Czerczesow chciał pracować z reprezentacją Polski. Zobacz "Sekcję Piłkarską"

Dwie minuty później Juventus prowadził z Lokomotiwem 2:1. Na strzał z dystansu zdecydował się Alex Sandro, piłkę odbił Guilherme, jednak dopadł do niej Dybala, który znakomitym, płaskim uderzeniem dał Juventusowi prowadzenie w bardzo trudnym meczu z rosyjską drużyną.

Bardzo trudnym, bo w takim, w którym Juventus przegrywał od 30. minuty. Wtedy Lokomotiw wyprowadził kontratak, który strzał zakończył Joao Mario. Uderzenie Portugalczyka odbił co prawda Wojciech Szczęsny, jednak przy dobitce Alieksieja Miranczuka Polak był już bezradny. Polski bramkarz rozegrał całe spotkanie, przez 83 minuty na boisku przebywał Grzegorz Krychowiak. Na ławce zabrakło zaś kontuzjowanego Macieja Rybusa.

Juventus wygrał 2:1 i po trzech kolejkach prowadzi w grupie z siedmioma punktami. Drugie miejsce, z taką samą liczbą punktów, zajmuje Atletico, które we wtorek pokonało 1:0 Bayer Leverkusen. Trzecie miejsce, z trzema "oczkami" zajmuje Lokomotiw, a ostatni, bez punktu, jest Bayer.

Dwa gole Lewandowskiego

Bardzo dużo goli padło na innych stadionach. PSG rozbiło na wyjeździe Club Brugge 5:0, w takim samym rozmiarze Tottenham pokonał u siebie Crveną zvezdę. 5:1 zaś Manchester City pokonał Atalantę Bergamo. W Grecji ponownie błysnął Robert Lewandowski, który strzelił dwa gole, a jego Bayern pokonał 3:2 Olympiakos.