Robert Lewandowski wyprzedził legendarnego napastnika! Kolejne gole w Lidze Mistrzów!

W 33. minucie Robert Lewandowski wyrównał stan meczu Bayern Monachium - Olympiakos na 1:1, a w 62. minucie wyprowadził Bayern na prowadzenie (2:1). To 67. i 68. bramka Polaka w Lidze Mistrzów, dzięki którym kapitan naszej kadry wyprzedził Ruuda van Nistelrooya. Bayern wygrał mecz 3:2.

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Reprezentant Polski strzelił  we wtorek 17 i 18. bramkę w 13. występie w tym sezonie. Polak doprowadził do remisu w meczu Ligi Mistrzów między Bayernem a Olympiakosem Pireus, a potem wyprowadził swój klub na prowadzenie.

Dla naszego reprezentanta był to już 57. i 58. gol w historii występów w Lidze Mistrzów (83 mecze rozegrane). Oznacza to, że Polak wyprzedził legendarnego Ruuda van Nistelrooya, który ma 56. trafień. Lewandowski samodzielnie zajmuje teraz piąte miejsce w historycznej klasyfikacji.

Czwarty jest Karim Benzema, a Polak traci do niego już tylko dwie bramki.

Bayern pokonał Olympiakos 3:2.

Relację z meczu można było śledzić tutaj.