Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA przeniesie finał Ligi Mistrzów ze Stambułu? Powodem atak wojsk tureckich

UEFA potwierdza, że rozważy możliwość przeniesienia finału piłkarskiej Ligi Mistrzów ze Stambułu. Powodem takiej decyzji jest podjęcie operacji wojskowej przeciwko Kurdom przez Turcję.

Odkąd Turcja rozpoczęła na terenie Syrii operację wojskową przeciwko Kurdom, cały świat protestuje. Kolejne znaki tureckich piłkarzy, którzy salutują po bramkach strzelonych w reprezentacji, spotykają się z coraz większą dezaprobatą. Podobnie jak wpis tureckiego piłkarza, który na Instagramie poparł agresję tureckich wojsk.

UEFA przeniesie finał ze Stambułu?

Wiceprezydent UEFA Michele Uva, przyznał, że UEFA rozpatrzy możliwość przeniesienia finału, po tym, gdy w internecie pojawiło się wiele petycji nawołujących do takiego kroku. - Będziemy podejmować decyzje z pełnym poszanowaniem autonomii i niezależności sportu. Z pewnością jednak nie zastąpimy ONZ, UE, władz państw, dyplomatów, ambasadorów czy innych instytucji politycznych - powiedział.

Michele Uva podkreślił, że prezydent UEFA decyzję podejmie po konsultacjach z komitetem wykonawczym europejskiej federacji. Należy jednak zdać sobie sprawę, że jedyną możliwością odebrania Stambułowi organizacji finału Ligi Mistrzów jest brak szans na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim obecnym w Turcji oficjelom, kibicom i zawodnikom.

Finał obecnej edycji Ligi Mistrzów jest zaplanowany na 30 maja 2020. Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, czy odbędzie się zgodnie z planem na Stadionie Olimpijskim im. Ataturka w Stambule.

Więcej o:
Komentarze (31)
UEFA przeniesie finał Ligi Mistrzów ze Stambułu? Powodem atak wojsk tureckich
Zaloguj się
 • tubthumper

  Oceniono 16 razy 14

  niestety - gó... z tego będzie, tylko takie pitolenie, a może przeniesiemy, a może nie... od lat idą ręka w rękę z turkami (który to już finał w stambule, ile razy turcy odstawiali cyrki w zw. z reprezentacją), a także innymi dziwnymi krajami - dopiero co był przecież finał w baku, a w azerbejdżanie technicznie rzecz biorąc też jest wojna, przez co w finale nie wystąpił jeden z piłkarzy arsenalu. kasa, misiu, kasa i tyle, a nie jacyś kurdowie.

 • kamila3345

  Oceniono 10 razy 8

  Turcy mentalnie nie wyszli z epoki Imperium Osmańskiego. Niech oddadzą w końcu Kurdom ich zagrabione ziemie. Tak naprawdę Turcja i Rosja to największe zagrożenie dla Europy.

 • szabepio

  Oceniono 7 razy 5

  Ale to nie zwróci życia Kurdom. Bandyta erdogan i trump który wystawił bandycie tych ludzi to kwalifikuje się do trybunału w Hadze. Obydwaj powinni trafić do pierdla.

 • gunston

  Oceniono 6 razy 2

  Bardzo wątpliwe, że UEFA stać na taki krok. To klika jak i pozostałe organizacje piłkarskie przeżarte korupcją od środka. Najprawdopodobniej rozpatrzą petycję i na tym się skończy. Kibiców też raczej nie stać na bojkot imprezy i okazanie solidarności z Kurdami.
  Ale czy można świętować finał gdy obok mordują niewinnych ludzi?

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 10 razy 2

  Turcję wyeliminować z rozgrywek UEFA i FIFA, nauczyć kozoje....ców moresu,Mordują teraz Kurdów,ileś lat do tyłu wymordowali około dwóch mln.Ormian.

 • genocidezionism

  Oceniono 1 raz 1

  Ale hipokryzja UEFA dopuścił,a syjonistyczny Apartheit w postaci piłkarzy Israela do gry w Europa!
  Syjoniści to współczesna odmiana nazismu i ludobójstwa.
  Syjoniści powini grać wyłacNie w Ziemia Wybrana na pustyni pomiędzy kamienie

 • Kamil Latocha

  Oceniono 1 raz 1

  Tak samo jak FIFA odebrała Rosji Mistrzostwa Świata... Gadać sobie można a finał obejrzymy live ze Stambułu

 • debordian

  Oceniono 1 raz 1

  Haha. dobre sobie. gadać to sobie mogę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX