Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezes Juventusu chce zmian w europejskich pucharach. Przywołuje przykład Legii Warszawa

Prezes Juventusu uważa, że piłkarskie rozgrywki w Europie powinny zostać zmodyfikowane. - Byłoby świetnie dla takich klubów jak Ajax, Celtic czy Legia Warszawa, gdyby wiedziały, że nie muszą przechodzić przez kwalifikacje krajowe, by grać w Europie - powiedział Andrea Agnelli.

W Londynie odbyło się spotkanie członków Europejskiego Stowarzyszenia Klubów. Organizacja ta reprezentuje kluby przed UEFA. Szefem tego stowarzyszenia jest prezes JuventusuAndrea Agnelli. Włoch ma propozycje zmian w europejskich pucharach. Chce, by Liga Mistrzów i Liga Europy zostały zastąpione rozgrywkami, przypominającymi piramidę. M.in. kluby mogłyby uzyskać awans lub spaść do niższego szczebla. 

Prezes Juventusu proponuje zmiany. Za przykład podaje Legię Warszawa

Agnelli dąży do tego, by uczestnictwo w europejskich pucharach można było sobie zapewnić nie tylko dzięki rozgrywkowym ligowym, ale także sukcesom na arenie międzynarodowej. - To logiczne, że jeśli występujesz na arenie międzynarodowej, to na niej pozostajesz . Byłoby świetnie dla takich klubów jak Ajax, Celtic czy Legia Warszawa, gdyby wiedziały, że nie muszą przechodzić przez kwalifikacje krajowe, by grać w Europie - powiedział prezes "Starej Damy". Nie zdradził wiele szczegółów swojego pomysłu. Wiadomo tylko, że w nowych rozgrywkach miałaby występować po trzy a nie cztery kluby z najsilniejszych lig. Dodatkowo nie byłoby ośmiu grup po cztery zespoły, tylko sześć grup po sześć drużyn.

- Przyznanie czterech stałych miejsc czołowym klubom z krajów powinno zostać zakwestionowane, ponieważ to ogranicza szanse innych drużyn. Lepiej byłoby mieć trzy stałe miejsca dla krajów z najwyższych miejsc w rankingu, a czwarty musiałby walczyć w eliminacjach – dodał.

Agnelli chciałbym, żeby proponowane przez niego zmiany zaczęły obowiązywać od 2024 roku. UEFA prowadzi konsultacje w tym zakresie z klubami i szefami krajowych lig.

Więcej o:
Komentarze (41)
Prezes Juventusu chce zmian w europejskich pucharach. Przywołuje przykład Legii Warszawa
Zaloguj się
 • pablo_spear

  Oceniono 12 razy 8

  A ja uwazam ze dany kraj powinien byc reprezentowany przez najlepsze druzyny i one powinny byc wylonione na podstawie krajowych rozgrywek a nie grac w Europie za zaslugi.
  PS. Legia juz wystarczajaco dostaje za zaslugi.

 • kopernik_byl_akobieta

  Oceniono 4 razy 4

  No nie wiem..... Legia mogłaby przy tym znowu trafic na potęgi z Kazachstanu, Słowacji lub Luksemburga

 • weston4

  Oceniono 4 razy 4

  Chyba jedyny sposób, żeby grać w Europie. Widać, że z każdym rokiem zdobycie mistrza jest dla Legii coraz bardziej "mission impossible ", a tak mogliby nawet zrezygnować z rozgrywek krajowych.

 • rs_81

  Oceniono 3 razy 3

  Jak sama nazwa mówi, Liga Mistrzów powinna skupić wyłącznie kluby, które w danym roku zdobyły tytuł Mistrza swojego kraju i to bez względu czy to była Anglia, Hiszpania, Dania, Słowacja czy Polska.

 • gunston

  Oceniono 4 razy 2

  Jedno jest pewne obecny format rozgrywek LM i LE się przejadł i wymaga zmian. Piramida jest jakimś pomysłem wartym rozważenia. Byleby odejść od tego niesprawiedliwego systemu kwalifikacji - zasady powinny być jednakowe dla wszystkich. A dzisiaj jedne kluby są na wakacjach a inne muszą w tym czasie walczyć o awans (np. Ajax).
  Kwestia udziału polskich klubów w Europie to osobny rozdział. Bez jakiekolwiek reformy polskiej piłki nie ma co marzyć o grze w Europie. Z każdym sezonem oddalamy się od Europy ale wszystko jest OK bo Ekstraklasa jest zadowolona z poziomu przychodów. Europa nikomu nie jest potrzebna.

 • ceppisowski

  Oceniono 2 razy 2

  Ale Legii przeciez nikt nie podskoczy i Mistrza Polski zdobywaja 8 kolejek przed koncem rozgrywek.
  Dumne żylety na to nie pojda. Pisowski honor zobowiazuje

 • com.pl767

  Oceniono 6 razy 2

  Jak wiadomo Legia bardzo ściśle współpracuje z Juve dlatego została wymieniona przez samego prezesa Juve

 • gregorecny

  Oceniono 9 razy 1

  Może Włochom uda się zawalczyć o Polskie interesy, bo na PZPN i Bońka nie ma co liczyć.

 • lukasgld

  0

  Dobry pomysł. Na przykład Legia po sezonie w LM, gdzie by w kolejnym nie zakwalifikowała się z ligi do europejskich pucharów, a w lidze zajęła by miejsce wyższe niż połowa, czy wyższe lub ósme powinno mną grać w eliminacjach LE. To się powinno tyczyć wszystkich lig w Europie. Powinna zaczynać od pierwszej rundy eliminacje lub rundy przedwstępnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX