Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie. UEFA wprowadza nowe rozgrywki. Wielka szansa dla polskich klubów

UEFA wprowadza oficjalnie nowe rozgrywki klubowe - Europa Conference League. Będzie to puchar trzeciej kategorii po Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Nowe rozgrywki są szansą dla polskich klubów.

Nowe europejskie rozgrywki klubowe ruszą od sezonu 2021/2022. Będą nazywały się "Europa Conference League". - Nowe rozgrywki rozpoczną się w 2021 roku. Ich powstanie ma na celu danie szansy większej liczbie klubów z większej liczby krajów szansy na udział w europejskim futbolu - napisano na oficjalnym koncie na Twitterze UEFA. Nie ma jeszcze polskiego tytułu tych rozgrywek.

Będą to trzecie rozgrywki europejskie po Lidze Mistrzów i Lidze Europy. W Europa Conference League zagrają 32 drużyny. Z tego powodu liczba zespołów w Lidze Europy zostanie zmniejszona z 48 do 32. 

UEFA planuje stopniowo ograniczać dostęp do Ligi Mistrzów i Ligi Europy dla klubów z państw słabszych piłkarsko. W zamian zespoły te mają trafić właśnie do Europa Conference League.

Szansa dla polskich klubów?

W kwalifikacjach do ECL ma wziąć udział część drużyn, która obecnie startowałaby w eliminacjach do Ligi Europy. W kwalifikacjach do nowych rozgrywek mają też grać ekipy, które odpadły w eliminacjach Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Europa Conference League może być więc szansą dla polskich klubów. W trzech ostatnich edycjach europejskich pucharów żaden z przedstawicieli ekstraklasy nie zdołał awansować do fazy grupowej LM lub LE

Więcej o:
Komentarze (97)
Oficjalnie. UEFA wprowadza nowe rozgrywki. Wielka szansa dla polskich klubów
Zaloguj się
 • bazyli21

  Oceniono 15 razy 15

  Ja mysle, ze ten puchar tez jeszcze odpuscimy. Jak wprowadza UEFA Loosers Cup, gdzie beda sie bic np. spadkowicze z lig krajowych, to nasze druzyny beda sie mogly wreszcie pokazac...

 • kazek100

  Oceniono 11 razy 9

  W pewnym, pewnie niezamierzonym sensie, tekst, że to jest "szansa dla polskich klubów" jest makabrycznie smutny.

 • ymaginary

  Oceniono 7 razy 7

  Jaka szansa?! W ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Europy było 21 par (42 drużyny), a wśród nich tylko jedna z Polski (Legia). Jak okroją Ligę Europy, a w Europa Conference mają zagrać 32 drużyny to jakie niby szanse mają nasi ligowi potentaci? Żadne

 • piter2049

  Oceniono 7 razy 5

  Błędna interpretacja - to nie ma być szansa dla mniejszych klubów, tylko zapchajdziura i przygotowanie pod podniesienie prestiżu (kasa) LE po to, żeby łatwiej jeszcze bardziej uszczelnić LM, która ma być tylko i wyłącznie dla najbogatszych klubów.

 • camp.1000

  Oceniono 6 razy 4

  Obawiam się, że i ta liga jest za wysoka na nasze progi. Dlaczego nie stworzy się drugiej, trzeciej i niższych lig europejskich? Jestem pewny, że na A-klasę byśmy się załapali.

 • joealex1989

  Oceniono 6 razy 4

  Puchar trzeciej kategorii dla trzeciorzędnych klubów z krajów piłkarskiego trzeciego świata. Brzmi jak coś dla nas - tym razem wszyscy odpadną jedną rundę później.

 • ikebroflovski

  Oceniono 2 razy 2

  Powiedzmy sobie szczerze - polskie kluby nie radzą sobie nawet w Pucharze Polski (vide: Lechia, która cudem awansowała z jakimś Wejherowem, czy Śląsk, który odpada z Widzewem z 3 ligi), więc nie poradzą sobie z NIKIM w Europie, skoro w najnowszej historii odpadaliśmy już z dzielnymi Mołdawianami, wielorybnikami z Islandii, bankierami z Luksemburga i innymi egzotycznymi klubami.

 • iksis

  Oceniono 4 razy 2

  Bojkot. W latach 80 i 90 była rywalizacja europejska na mniej więcej równych warunkach. I to musi wrócić a nie ciągle cyrk dla bogatych.

 • js08836

  Oceniono 4 razy 2

  3 kategoria czyli rozgrywki śmieciowe dla polskich klubów i klubów z nieliczących się lig w Europie. Frajerzy kontra frajerzy . Nasi mają szanse zakończyć rozgrywki nawet w ćwierćfinałach. Wow !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX