Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie. Znamy gospodarzy trzech finałów Ligi Mistrzów

Sankt Petersburg, Monachium i Londyn będą gospodarzami finałów Ligi Mistrzów kolejno w 2021, 2022 i 2023 roku. Decyzję ogłosiła UEFA.

Finał obecnej edycji Ligi Mistrzów odbędzie się na 30 maja 2020 roku na stadionie Ataturka w Stambule. Na tym samym stadionie, na którym w 2005 roku odbył się pamiętny finał Liverpoolu z Milanem, który Anglicy wygrali po rzutach karnych, chociaż do przerwy przegrywali 0:3.

We wtorek wieczorem UEFA potwierdziła miasta, które będą gospodarzami finałów w 2021, 2022 oraz 2023 roku. Pierwszy z nich odbędzie się na stadionie w Sankt Petersburgu. To stadion, który został oddany do użytku w 2017 roku i odbywał się na nim Puchar Konfederacji oraz mistrzostwa świata. Przed rokiem, na mundialu w Rosji, odbyło się tam siedem spotkań, w tym to o trzecie miejsce między Belgią i Anglią.

W 2022 roku finał Ligi Mistrzów odbędzie się na Allianz Arenie w Monachium. Na stadionie Bayernu Monachium odbył się finał w 2012 roku, kiedy Chelsea pokonała aktualnych mistrzów Niemiec. 

Rok później finał odbędzie się na Wembley w Londynie. Obiekt ten już po przebudowie gościł dwa finały Ligi Mistrzów. W 2011 roku Barcelona pokonała na nim Manchester United, a dwa lata później Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund.

Więcej o:
Komentarze (4)
Oficjalnie. Znamy gospodarzy trzech finałów Ligi Mistrzów
Zaloguj się
 • podobny84

  0

  po wypiciu herbatki, z idrisem gueyye, zmieniłem zdanie. zrobię te filmy. w polsce.

  "nie. nie chcę herbatki. to jakieś murzyństwo, nie dziękuję. ale rozumiem, sprytny pomyśł mieli chińczycy

  umieścili pół śwata w afryce. nieźle.

 • podanyloginjestzajety

  0

  Londyn? Trzeba paszporty wyrabiać, szkoda.

 • klufin

  0

  oby nie zrobili takiego błędu jak UCI mistrzostwa kolarskie w Anglii w fatalnych warunkach , beznadziejna organizacja

 • podobny84

  Oceniono 1 raz -1

  działalnośc klubu ćpunów, "Warhammer Gloria Victis"

  jest taka , że już mogę ci powiedzieć : że tych filmów które planowałem zrobić - nie zrobię. nie w polsce. i nie z polakami.

  to mogą, sobie ćpuni z wrocławia i okolic, podziekować "bałtroczykowi, szycowi, i kilku kabaretom - ja tych aktorów już nie zatrudnię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX