W hicie środowych spotkań Ligi Mistrzów drużyna PSG pokonała Real Madryt 3:0. W innym ciekawym spotkaniu Atletico Madryt zremisowało z Juventusem 2:2. Środa była dobrym dniem w Lidze Mistrzów dla Polaków. Bramki zdobyli Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak.

PSG rozbiło Real Madryt. Goście bez celnego strzału

Drużyna PSG przystąpiła do meczu z Realem Madryt osłabiona. Nie mogli zagrać m.in. Edinson Cavani, Kylian Mbappe oraz Neymar. W ekipie gości nie wystąpili zaś m.in. Marcelo, Luka Modrić, Isco i Sergio Ramos. Z absencjami lepiej poradziła sobie ekipa gospodarzy.

PSG prowadziło już od 14. minuty, gdy gola strzelił Angel di Maria. W 33. minucie Argentyńczyk zdobył drugą bramkę, wyprowadzając mistrzów Francji na prowadzenie 2:0. Real grał chaotycznie i bardzo niedokładnie. Szarpał Eden Hazard, ale nie miał wsparcia w kolegach z drużyny.

Po przerwie "Królewscy" nie zmienili sposobu gry. Dalej byli zbyt wolni, mało kreatywni. PSG w 90. minucie wykorzystało jedną z kontr, a gola strzelił Thomas Meunier. Gospodarze zasłużenie wygrali z Realem Madryt aż 3:0! Goście nie oddali w Paryżu ani jednego celnego strzału. W drugim meczu grupy A ekipa Club Brugge zremisowała z Galatasarayem 0:0.

200 goli Lewandowskiego

W grupie B Bayern Monachium pokonał Crvenę Zvezdę 3:0 po golach Kingsley'a Comana, Roberta Lewandowskiego i Thomasa Muellera. Dla naszego napastnika była to dwusetna bramka w barwach Bayernu. W drugim meczu grupy B Olympiakos zremisował z Tottenhamem 2:2. Finaliści poprzedniej edycji LM prowadzili już 2:0 po golach Harry'ego Kane'a i Lucasa. Gospodarze wyrównali po trafieniach Daniela Podence'a i Mathieu Valbueny.

Gol Grzegorza Krychowiaka

Piątego gola w tym sezonie strzelił Grzegorz Krychowiak! Polski pomocnik dał prowadzenie Lokomotiwowi Moskwa na wyjeździe w spotkaniu z Bayerem Leverkusen. Niemiecka drużyna wyrównała po samobójczym trafieniu Benedikta Hoewedesa. Zwycięską bramkę dla gości zdobył Dmitri Barinov. W zespole Lokomotiwu cały mecz zagrał także Maciej Rybus. W drugim meczu grupy D Juventus zremisował w Madrycie z Atletico 2:2. Dla mistrzów Włoch strzelali Juan Cuadrado i Blaise Matuidi. Dla gospodarzy zaś trafili Stefan Savić i Hector Herrera. Przy obu tych golach szans nie miał Wojciech Szczęsny.

Wielkie zwycięstwo Dinama Zagrzeb

Żadnych szans Dinamo Zagrzeb nie dało włoskiej Atalancie. Gospodarze, prowadzeni przez byłego szkoleniowca Lecha Poznań, Nenada Bjelicę, wygrali aż 4:0. Trzy bramki zdobył Chorwat Mislav Orsić, a jedną dołożył Marin Leovac. Damian Kądzior nie zmieścił się w kadrze Dinama na ten mecz. W drugim spotkaniu grupy C Manchester City ograł na wyjeździe Szachtara Donieck 3:0 po golach Ilkay'a Gundogana, Riyada Mahreza i Gabriela Jesusa.