Niespodzianka w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Półfinalista poprzedniej edycji z wielkimi problemami

W pierwszym meczu III rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów Ajax Amsterdam niespodziewanie zremisował na wyjeździe z PAOK Saloniki 2:2. Rewanż za tydzień w Holandii.

Ajax, nawet pomimo sprzedaży Matthijsa de Ligta do Juventusu i Frenkiego de Jonga do Barcelony, był zdecydowanym faworytem wtorkowego meczu. Nawet objął prowadzenie już w 10. minucie, kiedy Hakim Ziyech dośrodkował w pole karne, ale nikt nie zdołał dotknąć piłki, co zmyliło bramkarza gospodarzy.

Hakim Ziyech będzie następcą Arjena Robbena?

PAOK jeszcze przed przerwą zdołał odpowiedzieć dwoma trafieniami. Najpierw na listę strzelców wpisał się Chuba Akpom, wychowanek Arsenalu. W 39. minucie na 2:1 bramkę głową zdobył Leo Matos, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Diego Biseswara.

W 57. minucie do remisu doprowadził 35-letni Klaas-Jan Huntelaar. Holenderski napastnik wykorzystał błąd obrońców i z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Później nie padła już żadna bramka w tym meczu. Na ławce rezerwowych całe spotkanie przesiedział napastnik PAOK Saloniki, Karol Świderski.

Rewanż odbędzie się 13 sierpnia. Każdy inny rezultat, niż wygrana półfinalisty zeszłego sezonu Ligi Mistrzów, będzie sensacją.