Pogromca Piasta Gliwice wygrał w el. LM. Grali też potencjalni rywale mistrza Polski

BATE Borysów pokonało u siebie Rosenborg Trondheim 2:1 w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Białorusini to pogromcy Piasta Gliwice.

Prowadzenie mistrzom Białorusi już w 5. minucie dał Igor Stasewicz, który wykorzystał rzut karny. W 25. minucie do wyrównania doprowadził Anders Konradsen, a sześć minut po przerwie zwycięstwo gospodarzom zapewnił Maksym Skawysz. BATE to pogromca Piasta Gliwice z pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Rewanżowy mecz z Rosenborgiem Białorusini rozegrają za tydzień.

Grali też potencjalni rywale Piasta Gliwice

W środę zagrali też potencjalni rywale mistrzów Polski w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy. Jeśli Piast poradzi sobie w dwumeczu z łotewską Rygą FC, to w kolejnej rundzie zagra z przegranym z pary Crvena Zvezda Belgrad - HJK Helsinki. Obie drużyny grają za sobą w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu rozegranym w Serbii lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:0 po golach Richmonda Boakye i Milana Pavkowa.