Piast Gliwice poznał kolejnego rywala w europejskich pucharach. Absolutny debiutant

Piast Gliwice odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów po dramatycznej końcówce spotkania z BATE Borysowem. W efekcie mistrzowie Polski zagrają w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy, gdzie ich rywalem będzie debiutująca w pucharach Ryga FC (Łotwa).

Piast Gliwice odpadł dwumeczu BATE Borysów. W Borysowie padł remis 1:1. W rewanżu mistrzowie Polski długo prowadzili 1:0, ale w końcówce stracili dwa gole w pięć minut (w 82. i 87. minucie), które przesądziły o tym, że zagrają w el. Ligi Europy, a nie w el. LM (gdzie ich rywalem byłby norweski Rosenborg).

Ryga FC rywalem Piasta Gliwice w el. Ligi Europy

Ryga FC grała w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z irlandzkim Dundalkiem. W obu meczach padł bezbramkowy remis, wobec czego o losach awansu musiały zdecydować rzuty karne. Obie drużyny perfekcyjnie wykonały trzy pierwsze serie, a w dwóch kolejnych strzelcy się mylili. W szóstej serii obie drużyny zdobyły bramki, ale w siódmej zawodnik Rygi - Armands Petersons - pomylił się, a Sean Hoare przesądził o awansie Dundalku. Dla Rygi FC to pierwszy sezon w europejskich pucharach w historii. W poprzednim sezonie po raz pierwszy został mistrzem Łotwy.

Pierwszy mecze drugiej rundy eliminacji Ligi Europy zostanie rozegrany 25 lipca w Gliwicach o godzinie 20:00. Rewanż tydzień później (1 sierpnia) w Rydze.