Gol Salaha jednym z najszybszych w historii

W finale Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem a Tottenhamem (2:0). Już w 2. minucie bramkę zdobył Mohamed Salah. Tym samym Egipcjanin strzelił jednego z najszybszych goli w historii finałów LM.

W 23. sekundzie meczu Sadio Mane dośrodkował w pole karne, a Moussa Sissoko zagrał piłkę ręką. Damir Skomina podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Mohamed Salah. Nie minęły nawet dwie minuty (dokładnie: 108 sekund), a Liverpool objął prowadzenie.

"Wideo pochodzi z serwisu VOD"

Tylko dwóch piłkarzy w historii Ligi Mistrzów strzeliło gola w finale wcześniej, niż to zrobił Egipcjanin. W 1959 roku Enrique Mateos zdobył bramkę w 51 sekundzie finału, w którym Stade de Reims przegrało z Realem Madryt 0:2. W 2005 roku osiągnięcie Hiszpana wyrównał Paolo Maldini, ale jego Milan ostatecznie przegrał z Liverpoolem po rzutach karnych.

Gol Salaha był także dopiero piątym trafieniem afrykańskiego piłkarza w finałach LM.