Sport.pl

UEFA ukarała Mauricio Pochettino tuż przed finałem Ligi Mistrzów

Mauricio Pochettino ukarany przez UEFA. Trener Tottenhamu został zawieszony na jedno spotkanie za swoje zachowanie podczas półfinałowego meczu Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam. Kara ta nie będzie jednak obowiązywać w najbliższym spotkaniu, czyli w finale rozgrywek na Wanda Metropolitano w Madrycie.

Pochettino został ukarany za rozmyślne opóźnianie drugiej połowy meczu Tottenham - Ajaks w Londynie (0:1). Kara została jednak zawieszona na następny sezon, więc Argentyńczyk może poprowadzić "Koguty" w zbliżającym się finale Ligi Mistrzów z Liverpoolem (1 czerwca). Jesli jednak znów powtórzy swoje zachowanie, nie będzie mógł siedzieć na ławce trenerskiej w jednym spotkaniu rozgrywek organizowany przez UEFA.

Za opóźnienia drugiej połowy z Ajaksem karę otrzymał także Tottenham - 10 tys. euro. Klub musi ponadto odpowiedzieć za swoich kibiców, którzy w ćwierćfinale LM wbiegli na murawę stadionu Manchesteru City

UEFA ukarała również FC Porto, które musi zapłacić 42 tys. euro za blokowanie przejść na trybunach oraz odpalenie pirotechniki przez swoich kibiców w trakcie spotkania Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Z kolei trener Portugalczyków, Sergio Conceicao, podobnie jak Pochettino, został ukarany za opóźnianie meczu z "The Reds" w ćwierćfinale rozgrywek.

Więcej o: