Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA ukarała Mauricio Pochettino tuż przed finałem Ligi Mistrzów

Mauricio Pochettino ukarany przez UEFA. Trener Tottenhamu został zawieszony na jedno spotkanie za swoje zachowanie podczas półfinałowego meczu Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam. Kara ta nie będzie jednak obowiązywać w najbliższym spotkaniu, czyli w finale rozgrywek na Wanda Metropolitano w Madrycie.

Pochettino został ukarany za rozmyślne opóźnianie drugiej połowy meczu Tottenham - Ajaks w Londynie (0:1). Kara została jednak zawieszona na następny sezon, więc Argentyńczyk może poprowadzić "Koguty" w zbliżającym się finale Ligi Mistrzów z Liverpoolem (1 czerwca). Jesli jednak znów powtórzy swoje zachowanie, nie będzie mógł siedzieć na ławce trenerskiej w jednym spotkaniu rozgrywek organizowany przez UEFA.

Za opóźnienia drugiej połowy z Ajaksem karę otrzymał także Tottenham - 10 tys. euro. Klub musi ponadto odpowiedzieć za swoich kibiców, którzy w ćwierćfinale LM wbiegli na murawę stadionu Manchesteru City

UEFA ukarała również FC Porto, które musi zapłacić 42 tys. euro za blokowanie przejść na trybunach oraz odpalenie pirotechniki przez swoich kibiców w trakcie spotkania Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Z kolei trener Portugalczyków, Sergio Conceicao, podobnie jak Pochettino, został ukarany za opóźnianie meczu z "The Reds" w ćwierćfinale rozgrywek.

Więcej o: