Christian Eriksen przyznał, kto grał lepszą piłkę w półfinale Ligi Mistrzów. Piękna szczerość

Tottenham awansował do wielkiego finału Ligi Mistrzów. Zespół Mauricio Pochettino przegrywał w dwumeczu już 0:3, ale strzelił w Amsterdamie trzy gole i odwrócił losy rywalizacji. Po meczu Christian Eriksen, piłkarz Tottenhamu, wskazał, który zespół grał lepszą piłkę w półfinale Ligi Mistrzów.

- Tak naprawdę to Ajax grał lepszą piłkę od nas w tym dwumeczu. Był lepszy, ale to my strzeliliśmy więcej goli i awansowaliśmy do finału - przyznał Christian Eriksen w pomeczowym wywiadzie. I dodał: - To był naprawdę przedziwny mecz. Szybko straciliśmy dwie bramki, ale chcieliśmy wrócić do gry. W przerwie mówiliśmy, że musimy zrobić wszystko, żeby móc po meczu spojrzeć sobie w twarz. Po przerwie bardzo szybko udało nam się zdobyć bramkę kontaktową, a to bardzo ułatwiło nam zadanie. Ajax miał swoje sytuacje, ale my po prostu byliśmy skuteczniejsi. Cała drużyna prezentowała się świetnie, ale najbardziej pomógł nam Lucas Moura, strzelec trzech bramek - przyznał Christian Eriksen.

Zapytany o to, dlaczego nie widać uśmiechu na jego twarzy, przyznał: - Jestem po prostu bardzo zmęczony tym meczem, wykończony. Ale od jutra zapominamy o półfinale i skupiamy się na kolejnej przeszkodzie w drodze do tytułu - zakończył 27-letni pomocnik.

Tottenham awansował do wielkiego finału Ligi Mistrzów. Zespół Mauricio Pochettino przegrywał w dwumeczu już 0:3, ale strzelił w Amsterdamie trzy gole i odwrócił losy rywalizacji. W madryckim finale londyński klub zagra z Liverpoolem, który w półfinale wyeliminował Barcelonę.