Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarze Ajaksu obchodzą ramadan i pierwszy posiłek dnia zjedli... podczas meczu z Tottenhamem

Hakim Ziyech i Noussair Mazraoui, piłkarze Ajaksu, którzy obchodzą ramadan, poczekali na zachód słońca i dopiero w 22. minucie meczu z Tottenhamem podbiegli do linii bocznej po żele energetyczne. Obaj piłkarze poszczą od świtu do zachodu słońca. Ajaks przegrał drugi mecz półfinału Ligi Mistrzów 2:3 i to Tottenham zagra w wielkim finale Ligi Mistrzów.

Była 22. minuta. Hakim Ziyech i Noussair Mazraoui, piłkarze Ajaksu, którzy obchodzą ramadan, zbiegli do linii bocznej boiska i dostali żele energetyczne. Był to ich pierwszy posiłek w dniu meczu z Tottenhamem. Obaj piłkarze obchodzą ramadan i przestrzegają postu od świtu do zachodu słońca.

Noussair Mazraoui z żelem energetycznymNoussair Mazraoui z żelem energetycznym Twitter/Screen

Obaj zawodnicy - Hakim Ziyech i Noussair Mazraoui - poinformowali klub i trenera, że w czasie ramadanu będą przestrzegać jego zasad. "La Gazzetta dello Sport" poinformowała, że Erik ten Hag nie miał nic przeciwko. W 2014 roku Mohamed Salah, piłkarz Liverpoolu, ujawnił, jak trudno być profesjonalnym piłkarzem w trakcie ramadanu. - Mieliśmy dwie sesje treningowe każdego dnia, było gorąco, a ja grałem w każdym meczu. A nie byłem w stanie pić wody do 21.30 - przyznał Salah.

Ajax prowadził z Tottenhamem 2:0 w rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzów, ale przegrał 2:3 i odpadł z Champions League. Do wielkiego finału w Madrycie awansował zespół Mauricio Pochettino. Zagra w nim z Liverpoolem, który w półfinale wyeliminował Barcelonę.

Więcej o:
Komentarze (87)
Piłkarze Ajaksu obchodzą ramadan i pierwszy posiłek dnia zjedli... podczas meczu z Tottenhamem
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 39 razy 31

  religia jest taka zabawna. ;) jakiś wszechwładny Bóg osobiście sprawdza, czy nie zżarłem w kiblu batonika przed 21, ale pozwala mi obcinać głowy innym ludziom. ;)

 • skoran

  Oceniono 31 razy 19

  Ciemnogród? Szamanizm ? Zaklęcia i czary ? Im wolno A chrześcijanom nie ?

 • visby

  Oceniono 23 razy 15

  Hehehe....trzeba mieć nasrane pod deklem.......

 • maras63

  Oceniono 38 razy 12

  W przypadku muzułmanów to chwalebna konsekwencja. gdyby jednak byli to rzymscy katolicy to kompletna nieodpowiedzialność i brak poszanowania kolegów z drużyny. :-)

 • antykancelista73

  Oceniono 19 razy 9

  kolejny dowód na to, że wszytkie religie są warte jednego-goooooowna!!!!!

 • krafts

  Oceniono 9 razy 7

  No cóż, powinni wybrać, czy są profesjonalnymi piłkarzami, czy przykładnymi muzułmanami. Mam wrażenie, że robią to pod publiczkę swoich wspolwyznawcow. W każdej zasadzie jest reguła odstępstwa. Jestem przekonany, że ramadanu też można przerwać z ważnego powodu. I najwyraźniej Allah nie docenił ich poświęcenia. Chyba jest za Spursami

 • tomasznowak1986

  Oceniono 11 razy 7

  Te panie okazuję się że ja mam co miesiąc RAMADAN tydzień przed wypłatą nie jestem muslimem ....nie jem nic od wschodu do zachodu słońca , a czasami nie jem w ogóle nić przez 3 ,4 dni ......i czekam nie do 22 min tylko do wypłaty hahahahhaha....

 • jarosbaba

  Oceniono 11 razy 7

  DUŻY błąd trenera Ajaxu. Po co stawiał na wygłodzonych piłkarzy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX