Liverpool w finale Ligi Mistrzów! Największe comebacki w historii

Liverpool wygrał na własnym stadionie aż 4:0 z Barceloną, odrabiając trzy bramki straty z pierwszego meczu i awansował do finału Ligi Mistrzów. Nie jest to jednak pierwszy przypadek w historii, gdy zespół wysoko przegrał pierwsze spotkanie i w rewanżu potrafił przechylić szalę awansu na swoją stronę.

Liverpool przegrał pierwsze spotkanie na Camp Nou 0:3 i wydawało się, że nie ma już szans na awans do finału Ligi Mistrzów. Na własnym stadionie wygrał jednak aż 4:0, dokonując jednego z największych comebacków w historii najbardziej elitarnych rozgrywek klubowych. Nie jest to jednak ani pierwszy, ani rekordowy przypadek.

Cztery gole różnicy

2016/2017, 1/8 finału

PSG 4:0 Barcelona
Barcelona 6:1 PSG

W pierwszym spotkaniu PSG pokonało 4:0 Barcelonę i wydawało się, że "Duma Katalonii" może już zapomnieć o grze w Lidze Mistrzów. Ich "remontada", jak nazwano wyczyn z meczu rewanżowego na zawsze przeszedł do historii. Niewiele brakowało, aby paryżanie obronili swoją przewagę, zdobywając gola na 3:1, ale "Duma Katalonii" w końcówce spotkania trafiła jeszcze trzykrotnie, zapewniając sobie awans do następnej fazy rozgrywek.

Trzy gole różnicy

2017/18, ćwierćfinał

Barcelona 4:1 Roma
Roma 3:0 Barcelona

W ubiegłym sezonie Roma dokonała podobnego wyczynu, co Liverpool we wtorek. W meczu na Camp Nou przegrała trzema bramkami, jednak potrafiła strzelić gola na wyjeździe. To właśnie to jedno trafienie zadecydowało, że to włoski klub awansował do półfinału Ligi Mistrzów.

2003/04, ćwierćfinał

AC Milan 4:1 Deportivo La Coruna
Deportivo La Coruna 4:0 AC Milan

Niemal identyczny przebieg miał dwumecz AC Milanu z Deportivo La Coruna. Gospodarz pierwszego spotkania wygrał 4:1, ale klub z Hiszpanii zdołał na własnym stadionie pokonać "Rossonerich" aż 4:0, również zapewniając sobie awans do półfinału.

Wielki finał Liverpoolu

2004/2005, finał

AC Milan 3:3 Liverpool, rzuty karne 2:3

Fatalna pierwsza połowa "The Reds" sprawiła, że do przerwy zespół z Mediolanu prowadził aż 3:0. Choć wydawało się, że Liverpool nie ma prawa już odrobić tych strat, to drużyna Rafy Beniteza na początku drugiej połowy wyrównała stan meczu, a dzięki świetnym interwencjom Jerzego Dudka, pokonała zespół Carlo Ancellotiego, wygrywając Ligę Mistrzów.