Jan Vertonghen doznał wstrząsu mózgu? Obrońca Tottenhamu musiał opuścić boisko

Tottenham przegrał 0:1 z Ajaksem Amsterdam w półfinale Ligi Mistrzów. Ale to nie koniec problemów londyńskiego zespołu. We wtorkowym meczu przedwcześnie boisko musiał opuścić Jan Vertonghen.

W 35. minucie do piłki wyskoczyło trzech zawodników Tottenhamu. Toby Alderweireld i Andre Onana staranowali Jana Vertonghena, który padł na ziemię i przez kilkadziesiąt sekund nie mógł się ruszyć. Najprawdopodobniej to skutek zderzenia głowami z Alderweireldem. Być może doszło do wstrząsu mózgu. Chwilę później Belg musiał opuścić murawę, a zmienił go Moussa Sissoko. Gdy Vertonghen schodził z boiska to miał problemy z zachowaniem równowagi.

Ostatecznie Ajax wygrał 1:0. Goście prowadzili od 15. minuty, kiedy kapitalne podanie Ziyecha wykorzystał van de Beek, który stanął sam na sam z Llorisem i pokonał go pewnym strzałem przy słupku. Wicemistrzowie Holandii są o krok od finału, w którym ostatni raz grali w 1996 roku. Więcej o meczu przeczytasz TU.