Legia Warszawa straciła swój rekord w Lidze Mistrzów. Wszystko przez mecz Manchester City - Tottenham

Siedem goli w całym meczu i aż pięć w pierwszych 21 minutach. Mecz Manchesteru City z Tottenhamem (4:3) dostarczył kibicom wielu emocji. Pod względem bramek zdobytych na początku starcia okazał się rekordowy, wyprzedzając tym samym spotkanie, w którym udział brała Legia Warszawa.

To była najbardziej szalona wymiana ciosów w historii Ligi Mistrzów. W 4. minucie na listę strzelców wpisał się Raheem Sterling, na którego trafienie dwoma golami (w 7. i 10. minucie) odpowiedział Heung-Min Son. W 11. minucie było już 2:2, bo gola strzelił Bernardo Silva, a 10 minut później prowadzenie gospodarzom dał Sterling. Jak wyliczyły profile statystyczne Opta i MisterChip, tak szybko pięciu goli, jak w środowym spotkaniu Manchesteru z Tottenhamem, w LM nie strzelono jeszcze nigdy.

Legia Warszawa straciła swój rekord

Pięć goli strzelonych w 21 minut sprawiło, że pobity w 2016 roku rekord straciła Legia Warszawa. W jej meczu w fazie grupowej z Borussią Dortmund pięć bramek padło bowiem w 24 minuty (Legia przegrywała wówczas 2:3). Na koniec meczu goli było jednak znacznie więcej, bo Borussia pokonała wówczas mistrzów Polski aż 8:4.