Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów w weekendy? Media ujawniają sekretne rozmowy na temat wielkich zmian

Ligę Mistrzów niebawem może czekać rewolucja. Dziennikarze "The Wall Street Journal" ujawnili, że władze UEFA prowadzą rozmowy nad zmianą systemu rozgrywania meczów. Zmiany mogą powiększyć przepaść między bogatymi i biednym klubami, a dodatkowo będą złą wiadomością dla zespołów z Polski.

Zmiany, na jakie mogą zdecydować się władze UEFA, prawdopodobnie będą spowodowane żądaniami ECA (stowarzyszenie europejskich klubów), które od dawna domaga się innego systemu prowadzenia rozgrywek Ligi Mistrzów.

Zmiany w systemie awansów. Liga Mistrzów w weekendy?

Zdaniem dziennikarzy "The Wall Street Journal", zmiany mają dotyczyć przede wszystkim systemu awansów do Ligi Mistrzów oraz terminów rozgrywania spotkań. ECA chce, by wprowadzono nowy proces kwalifikacyjny, który automatycznie zapewni największym klubom grę w fazie grupowej, a znacznie utrudni wejście do Champions League słabszym zespołom z krajów, które rzadziej dostają się do rozgrywek. To natomiast oznacza problemy dla polskich drużyn. Szczegóły proponowanego systemu na razie nie są jednak znane.

Dodatkowo przedstawiciele stowarzyszenia chcą namówić władze UEFA na rozgrywanie niektórych meczów w weekendy. To budzi największe kontrowersje, bo ewentualne przesunięcie meczów LM na soboty i niedziele zaburzyłoby terminarze ligowe. UEFA została jednak postawiona pod ścianę, bo odrzucenie pomysłów ECA może spowodować to, że najlepsze kluby zrezygnują z udziału w Lidze Mistrzów na rzecz wspólnego stworzenia Superligi.

Proponowane zmiany nie wszystkim jednak przypadły do gustu. Za pośrednictwem portalu sportbusiness.com skrytykował je prezydent LaLiga, Javier Tebas. - UEFA i ECA negocjują za zamkniętymi drzwiami, aby inni nie wiedzieli o reformach, które zagrażają ligom narodowym - przyznał. - Jesteśmy przeciwni tym planom, ponieważ zagrażają nie tylko ligom, ale też podstawom futbolu. Skupiają bogactwo na zaledwie kilku klubach i zwiększają przepaść między bogatymi i biednymi - dodał.

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
 • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
 • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
 • "> Media: Robert Kubica znalazł nowy zespół! Zostaje w Formule 1
   
 • Purya Fayazi: Nie mogę zrozumieć zachowania Michała Kubiaka
 • Jest rekord, którego nawet Lewandowski nie pobije. "Daleko mu do jego geniuszu"
 • Hannawald: Stoch wygra Puchar Świata, a Polak będzie czarnym koniem nowego sezonu
 • Jarosław Niezgoda może odejść z Legii Warszawa. Jest zapytanie!
 • Komentarze (5)
  Liga Mistrzów w weekendy? Media ujawniają sekretne rozmowy na temat wielkich zmian
  Zaloguj się
  • ksobier

   0

   Wall Street Journal? Ale to Ameryka? Oni nie maja pojecia o tym co sie dzieje w europie nie mowiac juz o europejskim futbolu. Chyba, ze maja jakies inwestycyjne uklady i tak jak np. w F1 juz widac amerykanska oprawe wyscigow i transmisji. Pelno niepotrzebnych 'eventow', pokazow itp. W telewizji co chwila slychac 'zium' bo prelatuje jakis kafelek ze zjeciem kierowcy, ktory np. zahamowal, albo skrecil. Bla bla bla. Pelno niepotrzebnych danych i kolorowych informacji wprowadzajacych chaos.

  • iksis

   0

   Nie oglądam tego cyrku dla bogatych.

  • kleckiman200

   Oceniono 3 razy -1

   Boniek był nie tylko słabym trenerem w historii (spadek włoskiej drużyny Us Lecce, AS Bar do serii B - w latach 91-92.... mało tego prowadził III ligowy klub SS Sambenedettese gdzie został wyrzucony przed końcem rozgrywek !) Jego nieudolność została poznana w 2002 roku polskim kibicom jako trener kadry narodowej Polski. Obecnie BONIEK nic nie załatwia - Przypominam że od 2018 wchodzą nowe trudniejsze dla Polskich klubów zasady eliminacji LIGI MISTRZÓW , bedzie gorzej i trudniej( Mistrz polski powalczy tylko o jedno z pięciu wolnych miejsc), bogaci mają większe prawa. Za Bońka Polska na MŚ nie tylko była najgorszą drużyną zajmując ostatnie miejsce w grupie, ale MŁODZIEŻÓWKI dostajY łupnia regularnie od innych drużyn , Pamiętne euro2017 U21 W POLSCE kadra się zbłaźniła zajmując ostanie miejsce w grupie( za anglią słowacją i szwecją) grając dwie klasy gorzej, BONIEK nic nie zmienił.

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX