Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cristiano Ronaldo: "Właśnie po to Juventus mnie pozyskał"

Liga Mistrzów 2018/2019. "Stara Dama" wyeliminowała Atletico Madryt mimo przegranej w pierwszym meczu. Trzy gole Cristiano Ronaldo dały Juventusowi awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Portugalczyk przyznał, że właśnie dla takich meczów został ściągnięty do Turynu.

Juventus odrobił straty i wyeliminował Atletico Madryt z Ligi Mistrzów

W lutym, na Wanda Metropolitano Atlético Madryt wygrało z Juventusem 2:0. W rewanżu przed „Stara Dama” miała niezwykle trudne zadanie, bowiem drużyna Diego Simeone słynie ze świetnie zorganizowanej gry obronnej. Jednak dzięki hattrickowi Cristiano Ronaldo to Juventus zameldował się w ósemce najlepszych drużyn Ligi Mistrzów.

Cristiano Ronaldo po meczu z Atletico: „Właśnie dla takich meczów Juventus po mnie sięgnął”

Bohater wczorajszego spotkania skomentował swój wyczyn w pomeczowej rozmowie z dziennikarzami: „Właśnie po to Juventus ściągnął mnie do siebie – by pomóc klubowi dokonać rzeczy, które wcześniej wydawały się nieosiągalne. Musisz stawiać sobie takie cele i potrzebujesz takiej mentalności, by wygrać Ligę Mistrzów – powiedział Ronaldo.

„To była magiczna noc i jestem bardzo szczęśliwy. Atletico zawsze jest trudnym przeciwnikiem, ale my również byliśmy dziś mocni. To wyjątkowy dzień nie tylko dla mnie, ze względu na gole, ale dla całej drużyny. Jeśli chcesz piąć się wyżej, musisz grać w Lidze Mistrzów. Możemy być z siebie dumni” – stwierdził Portugalczyk.

Ronaldo odniósł się też do krytyki, jaka spadła na Juventus po pierwszym przegranym meczu z „Los Colchoneros”: „Po spotkaniu w Madrycie wiele osób było gotowych, by świętować naszą klęskę w turnieju. No cóż, współczuję im. Juventus zawsze odpowiada na takie słowa poprzez boisko – podsumował Ronaldo.

Więcej o: