Ronaldo! Ronaldo! Ronaldo! Juventus wyeliminował Atletico

Odrobienie dwubramkowej (0:2) straty z Madrytu miało być dla Juventusu misją niemal niemożliwą. Ale kupiony latem za 117 milionów euro Cristiano Ronaldo strzelił trzy gole i kolejny raz wyeliminował Atletico z Ligi Mistrzów.

Juventus rzucił się na Atletico już od pierwszego gwizdka. Chociaż goście byli schowani za podwójną gardą, to już w 5. minucie Chiellini skierował piłkę do siatki. Jednak arbiter dopatrzył się faulu Ronaldo na Oblaku i nie uznał Włochowi gola .

Mistrzowie Włoch wciąż naciskali, ale Godin i Gimenez wygrywali większość pojedynków z piłkarzami Juve. Do czasu, bo już w 27. minucie Bernardeschi, rozgrywający kapitalne zawody, dośrodkował w pole karne, a Ronaldo świetnym strzałem głową zdobył bramkę. Portugalczyk w ten sam sposób pokonał Oblaka na początku drugiej odsłony. I choć Słoweniec wybronił strzał CR7, to piłka jednak przekroczyła linię bramkową. To było dopiero trzecie trafienie Ronaldo w tej edycji LM.

Po strzeleniu drugiego gola Ronaldo zaczął przypominać bulteriera spuszczonego ze smyczy. Biegał jak opętany za każdą piłką. Gracze Atletico nękani przez Ronaldo zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Jednym z nich był faul we własnym polu karnym na Bernardeschim, który na gola z rzutu karnego zamienił właśnie CR7. Tym samym skompletował hat-tricka. To czwarty (!) raz, kiedy Portugalczyk w meczu przeciwko Atletico zdobył trzy bramki.

Juventus pierwszy raz w historii odrobił dwubramkową stratę w fazie pucharowej Ligi Mistrzów i wywalczył awans do ćwierćfinału LM.