Robert Lewandowski opuścił trening przed środowym meczem Ligi Mistrzów z Liverpoolem

Robert Lewandowski nie trenował z drużyną Bayernu Monachium przed meczem z Liverpoolem. Nie znane są jak na razie powody absencji polskiego napastnika. Początek spotkania w środę o 21:00.

Jak poinformował "Bild", Robert Lewandowski był jedynym piłkarzem Bayernu Monachium, który nie wziął udziału w poniedziałkowych zajęciach. Trenowali nawet ci, którzy dopiero wracają do zespołu po urazach. Powód absencji polskiego napastnika nie jest znany, ale nie powinna ona być spowodowana kontuzją.

Lewandowski w tym sezonie gra niemal bez przerwy. Od końcówki września poprzedniego roku nie opuścił nawet minuty w Bundeslidze. Bardzo prawdopodobne jest więc to, że Niko Kovać z tego powodu oszczędza polskiego napastnika przed starciem z Liverpoolem, które już w środę. W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis.

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w sobotnim starciu Bayernu Monachium z Wolfsburgiem (6:0), dzięki czemu został najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi. W wywiadzie dla oficjalnej strony klubowej zapowiada, że to nie koniec! Po tym zwycięstwie Bayern został nowym liderem Bundesligi. Ma tyle samo punktów co Borussia Dortmund, ale lepszy bilans bramkowy od drużyny z Zagłębia Ruhry.