Wielka smuta w Realu Madryt. Vinicius Junior może nie zagrać do końca sezonu

Liga Mistrzów 2018/2019. Kolejna fatalna wiadomość spadła na kibiców Realu Madryt. Vinicius Junior, który odniósł kontuzję w meczu z Ajaxem Amsterdam prawdopodobnie nie zagra do końca sezonu.

Vinícius Júnior kontuzjowany po meczu z Ajaxem. Boisko opuścił w 35. minucie

To naprawdę czarne dni dla Realu Madryt. Po dwóch porażkach z Barceloną przyszło upokorzenie w meczu Ligi Mistrzów z Ajaxem Amstedam. „Królewscy” przegrali na własnym stadionie 1:4 i odpadli już na poziomie 1/8 finału. W 35. minucie spotkania boisko musiał opuścić kontuzjowany Vinícius Júnior. Jak się okazało uraz 18-latka jest poważniejszy niż się początkowo wydawało.

Vinícius nie zagra już w tym sezonie? Druzgocąca diagnoza lekarzy Realu Madryt

„Badania, jakim poddał się piłkarz wykazały zerwanie więzadła stawu piszczelowo-strzałkowego w prawej nodze” – czytamy w oficjalnym komunikacie Realu Madryt. Taka diagnoza może oznaczać nawet dwumiesięczną przerwę. Hiszpańskie media spekulują, że Brazylijczyka możemy nie zobaczyć już w tym sezonie. Vinícius opuści też zbliżające się zgrupowanie reprezentacji Brazylii. W lutym nastolatek po raz pierwszy otrzymał zaproszenie na mecze dorosłej kadry.

W trakcie fatalnego sezonu „Los Blancos” to właśnie Vinícius ratował nieco wizerunek Realu. Dynamiczny Brazylijczyk był czołową postacią ofensywy królewskich, co rusz przeprowadzając rajdy z boku boiska. W obecnych rozgrywkach 18-latek wystąpił w 28 meczach dorosłej kadry Realu. Strzelił 3 gole i dołożył 13 asyst.