Liga Mistrzów. Manchester United zaszokował PSG! Zadecydował rzut karny z 94. minuty!

Manchester United zaszokował piłkarską Europę! "Czerwone Diabły" pokonały na wyjeździe PSG 3:1 (0:2 w pierwszym meczu) po rzucie karnym z 94. minuty i awansowały do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

Katastrofalny błąd Thilo Kehrera podarował Manchesterowi United gola już w drugiej minucie. Niemiec zagrał do tyłu, a zza pleców Thiago Silvy wyskoczył Romelu Lukaku. Belg minął Gianluigiego Buffona i wpakował piłkę do pustej bramki. Jednak PSG wyrównało już po 10 minutach - Kylian Mbappe zagrał wzdłuż pola karnego, a swojego trzeciego gola w tym sezonie Ligi Mistrzów strzelił Juan Bernat.

Wydawało się, że wszystko wróciło do normy. PSG zdecydowanie przeważało, a Manchester United miał poniżej 20 procent posiadania piłki. Jednak w 30. minucie PSG podarowało gościom drugiego gola. Marcus Rashford oddał strzał z dystansu, a Gianluigi Buffon "wypluł" piłkę przed siebie, a do siatki wpakował ją Lukaku! Tym samym PSG podarowało rywalom obie bramki i straciło dwa gole w pierwszych 30 minutach spotkania LM po raz pierwszy od października 1997 roku.

W 54. minucie bramkę na 2:2 zdobył Angel Di Maria, ale radość Argentyńczyka była bardzo krótka, bo sędziowie słusznie dopatrzyli się spalonego. Manchester nie grał jednak jak drużyna, która potrzebuje jeszcze jednego gola do awansu - Anglicy bronili się, jakby chcieli wyczekać rywala i przeprowadzić jedną, zabójczą akcję.

Ole Gunnar Solskjaer wprowadził na boisko 17-letniego Masona Greenwooda i 19-letniego Tahitha Chonga. W 84. minucie PSG było o krok od wyrównania, ale Mbappe nie zdołał minąć De Gei - piłkę dobijał jeszcze Bernat, ale trafił w słupek!

Manchester United dostał rzut karny! PSG zrozpaczone

W 91. minucie doszło do niespotykanej sytuacji. Manchester szykował się do wykonania rzutu rożnego, ale sędzia sprawdzał na VAR-ze, czy "Czerwonym Diabłom" nie należy się rzut karny! Po chwili Damir Skomina wskazał na jedenasty metr! Jak się okazało, Presnel Kimpembe zagrał piłkę ręką. Do rzutu karnego podszedł Marcus Rashford i strzelił decydującego gola na 3:1! Piłkarze PSG byli zrozpaczeni, a spotkanie zostało ostatecznie przedłużone aż o dziewięć minut. Jednak mistrzowie Francji znowu muszą odłożyć marzenia o podboju Europy.