Liga Mistrzów. Borussia bezradna, Harry Kane dał awans Tottenhamowi

Tottenham pokonał na wyjeździe Borussię Dortmund 1:0 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zespół Mauricio Pochettino awansował do ćwierćfinału rozgrywek.

Była 48. minuta meczu w Dortmundzie, kiedy prostopadłym podaniem popisał się Moussa Sissoko, a w sytuacji sam na sam z Romanem Buerkim nie pomylił się Harry Kane. Wtedy stało się jasne, że Tottenham, który w pierwszym meczu na Wembley wygrał 3:0, awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Chociaż gospodarze mieli do odrobienia aż trzy gole, to w awans wyraźnie wierzyli. Borussia od początku grała ofensywnie i agresywnie, jednak w pierwszym fragmencie gry brakowało jej pomysłu na zaskoczenie obrony Tottenhamu. Kiedy drużyna Luciena Favre'a już się rozkręciła, na jej drodze stanął Hugo Lloris.

To francuski bramkarz londyńczyków był bohaterem pierwszej połowy. To on znakomicie bronił uderzenia Juliana Weigla (dwukrotnie) oraz Paco Alcacera, Marco Reusa i Mario Goetze. Do przerwy Borussia oddała 10 strzałów i miała aż 70 proc. posiadania piłki, jednak upragnionej bramki nie zdobyła.

W pierwszej połowie nie zrobił tego też Tottenham, chociaż doskonałą okazję miał Heung-min Son. W sytuacji sam na sam z Buerkim Koreńczyk uderzył jednak obok bramki. Był to jedyny strzał zespołu Mauricio Pochettino w tej części gry.

Po golu Kane'a Borussia próbowała uratować honor i zdobyć choćby jedną bramkę w tym dwumeczu, jednak nawet to jej się nie udało. Tottenham wygrał łącznie 4:0 i pewnie awansował do ćwierćfinału. Losowanie par tej rundy odbędzie się 15 marca 2019 roku. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 9 i 10 kwietnia, a rewanże 16 i 17 kwietnia.