Juventus wydał oświadczenie w sprawie stanu zdrowia Khediry. Piłkarz przeszedł ablację

Juventus wydał oficjalny komunikat o stanie zdrowia Samiego Khediry. U niemieckiego piłkarza wykryto problemy kardiologiczne. 31-letni pomocnik przeszedł ablację. Czeka go miesięczna przerwa od treningów.

- Piłkarz przeszedł już badania elektrofizjologiczne serca i ablację arytmogennego ogniska przedsionkowego. Zabieg przeprowadził profesor Fiorenzo Gaita. Khedira będzie mógł wznowić treningi po około miesięcznej przerwie - czytamy na oficjalnej stronie internetowej turyńskiego klubu.

31-letni piłkarz gra w Juventusie od lipca 2015 roku. Do Turynu trafił na zasadzie wolnego transferu z Realu Madryt. W barwach "Juve" rozegrał 125 meczów. Strzelił 21 goli, miał 14 asyst. W tym sezonie wybiegł na murawę 15 razy. Strzelił dwa gole.

Khedira nie wystąpił w środowym meczu Ligi Mistrzów z Atletico Madryt. Juventus przegrał na Wanda Metropolitano 0:2 i mocno utrudnił sobie drogę do ćwierćfinału Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019.