Liga Mistrzów. Tottenham rozbił Borussię Dortmund! Piorunująca druga połowa

Piorunująca druga połowa i wielkie zwycięstwo Tottenhamu nad Borussią Dortmund. Zespół Mauricio Pochettino strzelił trzy gole w drugiej połowie i na rewanż do Dortmundu pojedzie z solidną zaliczką. Tottenham pokonał BVB 3:0. Gole dla Anglików strzelali: Son, Vertonghen i Llorente.

Pierwsza połowa dla Borussii Dortmund, druga dla Tottenhamu. Tak wyglądał mecz na Wembley, który zakończył się wielkim zwycięstwem zespołu Mauricio Pochettino.  Borussia Dortmund miała swoje sytuacje, szczególnie w pierwszej połowie, ale piłkarze niemieckiego klubu nie byli w stanie pokonać Hugo Llorisa. Próbował Christian Pulisić, próbował Jadon Sancho, ale Francuz ratował swój zespół.

Borussia Dortmund dała się zaskoczyć w pierwszej akcji drugiej połowy. Heung-Min Son wykorzystał idealne dośrodkowanie Jana Vertonghena i strzelił pierwszego gola dla Tottenhamu. Drugiego dołożył Vertonghen, który wbiegł w pole karne i wykończył świetne podanie Serge'a Auriera. A to nie koniec goli dla londyńskiego klubu! Kolejne dośrodkowanie i kolejna bramka. Christian Eriksen wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a wprowadzony z ławki rezerwowych Fernando Llorente dokończył dzieła zniszczenia.

W spotkaniu na Wembley nie zagrały dwie największe gwiazdy obu zespołów - Harry Kane (Tottenham) i Marco Reus (Borussia Dortmund). W kadrze niemieckiego klubu zabrakło też Łukasza Piszczka. Polak jest kontuzjowany i został w Dortmundzie.

Rewanż na Signal Iduna Park odbędzie się piątego marca o godz. 21.

Tottenham Hotspur - Borussia Dortmund 3:0

Bramki: Son (47.), Vertonghen (83.), Llorente (86.)

Skład Tottenhamu: Lloris - Sanchz, Foyth, Alderweireld - Aurier, Sissoko (90. Wanyama), Winks, Vertonghen - Eriksen - Son (90. Lamela), Lucas (84. Llorente)

Skład Borussii: Buerki - Hakimi, Toprak, Diallo, Zagadou (77. Schmelzer) - Witsel, Delaney - Sancho (88. Guerreiro), Dahoud, Pulisić (87. Bruun Larsen) - Goetze