UEFA podjęła decyzję o uczczeniu pamięci Emiliano Sali

THIBALUT CAMUS/AP

Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy zostaną poprzedzone minutą ciszy, aby uczcić pamięć Emiliano Sali - taką decyzję podjęła UEFA w związku z tragiczną śmiercią argentyńskiego piłkarza.

Video pochodzi z serwisu VOD

UEFA podjęła, że wszystkie mecze Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, które odbędą się w tym tygodniu, zostaną poprzedzone minutą ciszy. W ten sposób federacja chce uczcić pamięć tragicznie zmarłego Emiliano Sali, które ciało znaleziono w poprzednim tygodniu we wraku samolotu, spoczywającym na dnie kanału La Manche.

Sala leciał z Nantes do Cardiff. Argentyński piłkarz miał zacząć nową przygodę w Premier League po tym, jak Cardiff City kupiło go z Nantes za 17 milionów euro. Nie zdążył. Samolot Piper PA-46 rozbił się nad kanałem La Manche. Telewizja Sky Sports poinformowała, że wrak samolotu został odnaleziony na dnie kanału przez jeden ze statków z floty ratunkowej. Rodzina piłkarza została poinformowana o odnalezieniu wraku.

Ciało Emiliano Sali zidentyfikowano na podstawie badania odcisków palców. Przeprowadzona w angielskim mieście Dorset sekcja zwłok wykazała, że zawodnik zmarł w wyniku urazów głowy i tułowia - donosi angielski "The Sun".

Znasz się na polskiej literaturze i geografii? Sprawdź, czy pamiętasz, gdzie rozgrywała się akcja tych książek
1/16W którym mieście mieszkała Izabela Łęcka z "Lalki" Bolesława Prusa?
Zobacz także
  • Znamy bezpośrednią przyczynę śmierci Emiliano Sali
  • Fani Southampton drwią ze śmierci Emiliano Sali Dwaj kibice Southampton zatrzymani. Zadrwili ze śmierci Emiliano Sali podczas meczu
  • Emiliano Sala nie żyje. Krótkie oświadczenie klubu. Piłkarskie środowisko wstrząśnięte

Najnowsze informacje