Liga Mistrzów. UEFA może zmienić przepisy! Koniec z faworyzowaniem goli na wyjeździe?

UEFA będzie w czwartek zastanawiać się nad zniesieniem zasady podwójnego znaczenia gola na wyjeździe w europejskich pucharach - informuje Sky Sports.

Zmiana przepisów odmieniłaby oblicze Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W czwartek mają odbyć się wstępne rozmowy na temat zniesienia zasady podwójnego znaczenia gola na wyjeździe w europejskich pucharach. Zasada została wprowadzona przez federację piłkarską UEFA w 1965 roku. Ma na celu zmniejszyć liczbę dogrywek i serii rzutów karnych. - Decyzji jeszcze nie podejmą, ale tendencja jest ponoć dość klarowna - napisał na Twitterze Tomasz Urban, dziennikarz Eleven Sports.

Co w praktyce oznaczałby zmiana przepisów? Jeżeli zespół A wygrałby na wyjeździe 2:1, a u siebie przegrałby 0:1, to do wyłonienia zwycięzcy dwumeczu byłaby potrzebna dogrywka. Przy obecnych przepisach do kolejnej rundy awansowałby zespół A.

Liga Mistrzów wraca już 12.02 i 13.02. Dwumecze zostaną rozegrane z premiowaniem goli na wyjeździe. Tak prezentują się pary 1/8 finału: