Liga Mistrzów. Lokomotiw pokonał Galatasaray. UEFA zabrała gola Grzegorzowi Krychowiakowi [WIDEO]

Lokomotiw Moskwa pokonał Galatasaray 2:0 w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gola w tym spotkaniu strzelił Grzegorz Krychowiak, jednak UEFA zweryfikowała tę bramkę jako samobójcze trafienie Ryana Donka.

Była 43. minuta meczu, kiedy z prawej strony w pole karne Galatasaray'u zagrał Jefferson Farfan. Peruwiańczyk zagrał do Grzegorza Krychowiaka, który oddał strzał na bramkę, a chwilę później cieszył się ze strzelenia gola. Piłka po uderzeniu Polaka odbiła się jeszcze od Ryana Donka i kompletnie zaskoczyła Fernando Muslerę.

Dla Krychowiaka to 20. mecz w tym sezonie i piąty występ w Lidze Mistrzów. Do tej pory reprezentant Polski miał na koncie jednego gola oraz cztery asysty. 28-letni pomocnik w barwach mistrza Rosji gra na zasadzie wypożyczenia z francuskiego PSG.

Niestety liczby Polaka nie poprawią się. Kilkanaście minut przed końcem meczu UEFA poinformowała, że bramkę, którą pierwotnie zapisała na konto Krychowiaka, ostatecznie zaliczyła jako samobójcze trafienie Donka.

Był to gol na 1:0, w drugiej połowie drugą bramkę dołożył jeszcze Vladislav Ignatjev i Lokomotiw wygrał ten mecz 2:0. Reprezentant Polski był najlepszym zawodnikiem na boisku. 28-letni pomocnik nie tylko zdobył bramkę, ale też miał szanse do strzelenia kolejnych goli oraz bardzo mocno pracował w defensywie, kierując poczynaniami środka pola mistrzów Rosji.

Po czterech kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów Lokomotiw nie miał na koncie żadnego punktu. Rosjanie mieli też słabiutki bilans bramkowy 2:11. Wygrana z Galatasaray sprawiła, że zespół z Moskwy ma jeszcze szanse na grę w 1/16 finału Lidze Europy, w której znajdą się drużyny z trzecich miejsc w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Aby tak się stało, Lokomotiw musi wygrać na wyjeździe z Schalke, a Galatasaray nie może pokonać u siebie FC Porto.